15 Eylül 2023 Cuma

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, şehrimizde meydana gelebilecek herhangi bir afet durumunda karşılıklı yardım ve iş birliğini içeren protokolü, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit ile imzaladı.

Geleceğin Kütahya’sını inşa etmek için çalışmalarını sürdüren Kütahya Belediyemiz, şehrimizin geleceği için çok önemli bir adım daha attı. Kütahya Belediyemiz ile Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin taraf olduğu protokol kapsamında, şehrimizde meydana gelebilecek herhangi bir afet durumunda nitelikli işgücü ile kaynak kapasitesinin tespit edilerek afet esnasında planlı, etkili ve verimli kullanılması, karşılıklı yardım ve iş birliğine ilişkin işlemlerin yürütülmesi hedefleniyor.

İmzalanan protokole ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Hayırlı bir cuma gününde, çok hayırlı bir iş birliği protokolünün imza töreni için bir araya geldik. Öncelikle Türkiye’mizde yaşanan afetler nedeniyle hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha başsağlığı diliyorum. Deprem başta olmaz üzere sel, yangın gibi afetlerde birçok vatandaşımız mağdur olarak hayatını kaybediyor, yaralanıyor, malını kaybediyor. Ama Türkiye’de bulunduğu coğrafyanın özellikleri de dikkate alındığında her zaman bu tür afetlerle karşı karşıya kalabiliyor. İnşallah ne ülkemizde ne de dünyanın hiçbir yerinde kimse bu tür afetlere muhatap olmaz. Bizde böyle bir afete karşılık, afet öncesi gerekli tedbirlerin alınması amacıyla Esnaf odalarımızın değerli başkanı, birlik başkanımız ile birlikte ‘Afet Müdahale Planı ve Kütahya Afet Müdahale Planı’ kapsamında olası afetlere hazırlık için Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliğimiz Başkanlığıyla, afet anında veya öncesinde hazırlık döneminde odalarımıza kayıtlı hemşehrilerimizle, esnaflarımızla iş birliği içerisinde şehrimizi afete dayanıklı, dirençli bir şekle dönüştürmek için bir protokol hazırladık. Onun imza töreni için bir aradayız. Öncelikle Birlik Başkanımız olarak şahsınız başkanlığında, tüm oda başkanlarımıza ve bu odalarımıza üye olan tüm esnaflarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi, bütünlüğümüzü bozmadan şehrimizi, ülkemizi tüm dünyaya karşı daha güçlü noktaya taşıyacak bu iş birliklerini devam ettirsin. Nasip eylesin. Belediyemize de Afet İşleri Müdürlüğümüz kuruldu. Sağ olsun müdürüm ve orada çalışan personelimiz ile birlikte ihtiyaç olması halinde her odamızın, iştigal alanı olan konularda Afet İşleri Müdürlüğümüz ve ALOMER adı altında Afet Lojistik Merkezi kurduk. O merkezimiz iler birlikte iş birliklerimizi sürdüreceğiz. Bir kez daha teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim Yiğit, “Sözlerime Allah ilimize, ülkemize ve dünyaya böyle bir felaket yaşatmasın diyerek başlamak istiyorum. Bu felaketin adı deprem olabilir, sel olabilir, yangın olabilir. Afetler insanların sonradan müdahale edebileceği şeyler. Onun içinde belediyemizde yeni kurulan Afet Müdürlüğü ile, inşallah yaşanmasın dediğimiz bir felaket yaşandığında dersimizi daha önceden çalışıp bu sıkıntıları atlatmamız açısından daha kolay olacaktır. Afet Müdürlüğü’nün kurulmasında öncülük yapan baştan Belediye Başkanımıza, tüm belediye çalışanlarımıza ve meclis üyelerine hem esnaflarımız için hem de Kütahya’mız için teşekkür ediyorum. İnşallah bir afet yaşanmaz. Ancak yaşandığında da tüm esnaflarımız ve oda başkanlarımız adına hem Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Alim Işık’ın hem de Kütahya’mızın yanındayız. Böyle bir müdürlüğü kurduğunuz ve işleve koyduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 396