31 Mart 2023 Cuma

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, iftar programlarımızın ilkinde Cumhuriyet Mahallesi’ndeki hemşehrilerimizle buluştu. Başkanımız Işık, “Tüm hemşehrilerimizi iftar sofralarımıza bekliyoruz” dedi.

Ramazan ayının manevi havasını düzenlediği etkinliklerle yaşatan Kütahya Belediyemiz, Cumhuriyet Mahallesi’nde verdiği ilk iftarla hemşehrilerimizi aynı sofrada buluşturmaya başladı. Düzenlenen programda vatandaşlarımızla birlikte iftarını yapan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “İdrak ettiğimiz mübarek Ramazan ayının insanlık alemi başta olmak üzere İslam alemine ve aziz Türk milletine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ramazan ayımız mübarek olsun. Bildiğiniz gibi buruk bir Ramazan ayı geçiriyoruz. Ülkemizin önemli bir bölümü deprem felaketinden sonra sıkıntı çekiyor. Biz de dualarımızla, milletimizin belediyemize emanet ettiği yardımlarla elimizden gelen desteği o bölgeye ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu yıl içerisinde geçen yıllarda pandemi nedeniyle ara verdiğimiz iftar yemeklerine mahallelerimizle buluşma adına bu yıl 10 farklı mahallemizde iftar vererek bu programı yapmayı planladık. İlk buradan başlıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında Cumhuriyet Mahallesi’nde burada bu sene hizmete açtığımız bu güzel binada, böyle hayırlı bir hizmetle programımızı başlattık. Diğer mahallelerimizde yapacağımız iftar programlarımız belediyemiz tarafından duyuruluyor. Tüm hemşehrilerimizi iftar sofralarımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

İftar soframız bugün, Yenidoğan ve Yunus Emre Mahallelerimiz için Salı Pazarında kurulacak. Yarın ise Bahçelievler, Mehmet Akif Ersoy ve Evliya Çelebi Mahallelerimiz için Kadir Adlım Ortaokulu’nda olacak.

Cumhuriyet Mahallesi’nde düzenlenen iftar programına; MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, birim müdürlerimiz ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 799