28 Mart 2023 Salı

MHP Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş ve Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, 59. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında “Kütahya” konulu Ödüllü Bilgi Yarışması’nda dereceye girenleri ve ilkokul, ortaokul, lise düzeyinde bir yıl içerisinde en çok kitap okuyan öğrencileri, Germiyan Sokak’ta Ramazan Etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle ödüllendirdi.

Germiyan Sokak’ta Ramazan ayının ruhunu yaşatmaya devam eden Kütahya Belediyemiz, çocuklarımız başta olmak üzere hemşehrilerimizin birlik ve beraberlik içerisinde buluşmalarını sağlıyor. Germiyan Sokak’taki etkinliklere katılan MHP Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş ve Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, stantları tek tek gezerek hayırlı işler ve bol kazançlar diledi. Hemşehrilerimizle sohbet eden Erbaş ve Işık, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından 59. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Kütahya” konulu Ödüllü Bilgi Yarışması’nda dereceye girenlerin ve ilkokul, ortaokul, lise düzeyinde bir yıl içerisinde en çok kitap okuyan öğrencilerin ödül törenine katıldı. Yarışmada, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; İbrahim Karaman, Mehmet Kurt, Hüseyin Bozkurt’tan oluşan Mavi Şimşekler grubu birinci, Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; Umut Durak, Ahmet Cemal Gündüz, Semi Emeksiz’den oluşan Evliya Çelebi’nin Torunları grubu ikinci, Dumlupınar Üniversitesi ve Germiyan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; Musa Dağ, Mehmet Ali Erdem ve Büşra Ayaz’dan oluşan Özgürlük Grubu ise üçüncü oldu. Bilgi yarışmasında birinci olan ekibe 8 bin, ikinci olan ekibe 7 bin liralık çekleri, MHP Kütahya Milletvekilimiz Ahmet Erbaş tarafından verildi. Gençleri tebrik eden Erbaş, “Çocukluğumuzun en güzel anıları Ramazan’da geçmiştir. Ramazan şenlikleri büyüdükten sonra hatırlayacağımız en güzel anılar olacaktır. 6 Şubat’ta meydana gelen, binlerce insanımızı kaybettiğimiz, yüz binlerce insanımızın evsiz kaldığı o depremden dolayı bu yılki etkinlikleri buruk bir şekilde geçiriyoruz. Allah bir daha vatanımıza, milletimize böyle acılar yaşatmasın. Bu etkinliklerin yapılmasında emeği geçen başta Sayın Belediye Başkanımız olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Geleceğin Türkiye’si ve geleceğin Kütahya’sı bu gençlerde. Hepinizin yolu, bahtı açık olsun, herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

BİR YILDA 427 KİTAP OKUYAN ZEYNEP’E ÖZEL ÖDÜL

Kütahya Belediyesi Gülten Dayıoğlu Çocuk Kütüphanesi bünyesinde düzenlenen kitap okuma yarışmasında, ilkokul kategorisinde Zeynep Akat, ortaokul kategorisinde Ahmet Buğra Boztaş ve lise kategorisinde Ahmed Yasin Gülsever bir yıl içerisinde en çok kitabı okuyarak biner liralık ödülün sahibi oldular. İlkokul kategorisindeki Zeynep Akat’ın bir yıl içerisinde 427 kitap okuduğunu duyan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Zeynep’i kendisinin özel olarak ödüllendireceğini söyledi.

“GENÇLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Üçüncü olan ekibin 6 bin liralık çekini ve en çok kitap okuyan öğrencileri ödüllendiren Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Yarışmaya katılan gençlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum, kendilerine teşekkür ediyorum. Kütahya gerçekten anlatılmaya, anlamaya ve her türlü güzelliklerini başka yerlere tanıtmaya değer bir ilimiz. Birçok evliyamız başta olmak üzere yedi bin yıla yakın tarihiyle birden çok medeniyete ev sahipliği yapmış çok önemli illerimizden birisi. Anadolu’da çok fazla yok bizim gibi, birkaç il var. Gençlerimizin Kütahya’mızı öğrenme yönünde göstermiş oldukları çaba her şeyden daha önemli. Sizleri canı gönülden kutluyorum. Ödül bu yıl sembolik oldu ama seneye daha sürükleyici olacak. Bu bir başlangıçtı, devam edecek inşallah” diyerek ödül alanları öğrencileri tebrik etti.

Germiyan Sokak’taki etkinliğe; Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, MHP KAÇEP’ten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hülya Öztürk, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı ve Murat Arık ile çok sayıda hemşehrimiz katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 522