18 Mart 2023 Cumartesi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. yıldönümü programı, Hava Şehitliği’nde düzenlenen tören ile başladı.

Türkiye’nin, emperyalizme karşı kazandığı ilk zafer olarak tarihteki yerini alan Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü, Hava Şehitliğinde, çelenk sunma ve şehitliğin ziyaret edilmesi ile başladı. Hava Şehitliğindeki program, çelenklerin sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunması, Türk Silahlı Kuvvetleri adına konuşma, şehitlerin ruhu için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua okunması, şehitliğin ziyaret edilmesi ve şehitlik defterinin imzalanması ile son buldu. Hava Şehitliği’ndeki program sonrasında il protokolü, Türkiye Muharip Gaziler Kütahya Şubesi ile Türkiye Muharip Gaziler Kütahya Şubesi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneğini ziyaret ile devam etti. İl Protokolü dernek ziyaretinin ardından Polis Şehitliğini ziyaret etti. Polis Şehitliğindeki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Program, Kur’an- Kerim Tilaveti ve dua okunmasının ardından, şehitliğin ziyareti ile son buldu.

Programa; Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler, Fazıl Kasap, Vali Vekili Mustafa Güney, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkan Vekilimiz Abdullah Damcı, il protokolü, Türkiye Muharip Gaziler Kütahya Şubesi Başkanı Şaban Başoğul, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Asım Okat ve şehit aileleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 429