23 Şubat 2023 Perşembe

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen, 600 küçükbaş ve 10 büyükbaş hayvanın kesilerek deprem bölgesine gönderilmesi programına katıldı.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgedeki birçok ilimizde büyük yıkıma neden olan depremlerden sonra tüm ülkemizde olduğu gibi Kütahya’mızda da herkes gücü nispetinde seferber olmaya devam ediyor. Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde şehrimizdeki hayvan üreticileri, deprem bölgesine gönderilmek üzere 600 küçükbaş ve 10 büyükbaş hayvan bağışladı. Bağışlanan hayvanlar kesilerek Et ve Süt Kurumu’na, oradan da AFAD aracılığıyla ihtiyaca göre deprem bölgesine gönderilecek. Perli Mahallesi’ndeki Kütahya Belediyesi Mezbahanesi işletmecisi Akıncı Et Entegre Tesisi’nde gerçekleşen kesim programına katılan Vali Vekili Mustafa Güney ve Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, yapılan bağışların çok önemli olduğunu ifade ederek Kütahyalı hemşehrilerimize teşekkürlerini iletti.

Yapılan hayvan yardımıyla ilgili bilgiler veren Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, “Yaşanan deprem felaketinin ardından devlet ve millet olarak inanılmaz bir yardım seferberliği başlatıldı. Bu seferberlik kapsamında ilimizdeki üreticilerimiz de bizleri sürekli telefonla arayarak ya da bizzat gelerek yardım kampanyasına hayvan vererek katkıda bulunmak istediler. Bunun üzerine Birlik Başkanımız Bahattin beyle istişare edip bir organizasyon tertip ettik. Sağ olsun Birlik Başkanımız ve yönetimindeki arkadaşlar bağış yapmak isteyenlerin listelerini aldıktan sonra mezbahaneye getirilip kesilmesini sağlayacaklar. Akabinde Et ve Süt Kurumu’nun kombinasına bu karkaslar teslim edilecek. Daha sonra bölgede ihtiyaç oldukça kurumumuz tarafından bölgeye gönderilecek. Yardımda bulunan gani gönüllü üretici dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun. İnanılmaz bir dayanışma örneği gösterdiler. Ülke olarak bu büyük afetin altından kalkacağız” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 534