13 Şubat 2023 Pazartesi

Depremin yaralarını sarmak için tüm imkânlarıyla seferber olan Kütahya Belediyemiz, Engelsiz Hayat Topluluğu ve Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisi iş birliğiyle deprem bölgesinden şehrimize gelen çocuklara ücretsiz psikolojik destek verecek.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgedeki birçok ilimizde yıkıma neden olan depremler sonrasında Kütahya Belediyemiz tüm imkânlarıyla seferber oldu. Afet bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için yardım malzemeleri, iş makineleri, personel, makine ve teçhizat desteğini sürdüren Kütahya Belediyemiz, Engelsiz Hayat Topluluğu ve Kütahya Kent Konseyi Gençlik Meclisi iş birliğiyle deprem bölgesinden şehrimize gelen çocuklara ücretsiz psikolojik destek verecek.

Proje kapsamında, 4-15 yaş arası çocuklarımızın topluma yeniden kazandırılabilmesi için psikolojik destek sağlanacak. Ayrıca, yaşanan afet sonrası meydana gelebileceği öngörülen fiziki ve ruhsal sorunlardan dolayı sosyal uyaran eksikliğinin giderilmesi, çocuklarımızın psiko-sosyal açıdan normalleşme süreçlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 568