13 Şubat 2023 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, deprem bölgesine gönderilen Temizlik İşleri Müdürlüğü personellerimizin uğurlama töreninde, “Kütahya Belediyesi olarak hem yardım malzemesi hem personel desteği hem de makine ve teçhizat açısından bölgeye elimizden gelen desteği esirgemedik, esirgemeyeceğiz de” dedi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgedeki birçok ilimizde yıkıma neden olan depremler sonrasında Kütahya Belediyemizin, afet bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak üzere gönderdiği yardım malzemeleri, iş makineleri, personel, makine ve teçhizat desteği sürüyor. Son olarak Temizlik İşleri Müdürlüğümüzde görevli 11 personelimiz, Hatay’a gitmek üzere yola çıktı. Personellerimizin uğurlama töreninde konuşan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Değerli hemşehrilerim, depremin başladığı günden bu yana Kütahya Belediyesi olarak hem yardım malzemesi hem personel desteği hem de makine ve teçhizat açısından bölgeye elimizden gelen desteği esirgemedik, esirgemeyeceğiz de. Şu anda daha önce göndermiş olduğumuz itfaiye, zabıta, su kanalizasyon ve fen işleri ekiplerimize ek olarak 11 kişilik temizlik hizmetleri personelimizle beraber yaklaşık 130 personelimizi bölgeye görevlendirmiş olduk. Rabbim kendilerine yardımcı olsun, orada yaşayan ve bu yardımları bekleyen vatandaşlarımıza yardım eylesin, sağ salim dönsünler gelsinler. Rabbim bir daha bu tür felaketleri milletimize yaşatmasın. Dün itibariyle 33’üncü tırımızı ve 10 adet de destek aracımız olmak üzere toplam 43 araçlık desteğimizi bugüne kadar bir haftalık sürede bölgedeki illerimize göndermiş olduk. Personel desteğimizle beraber diğer işlemler de yine devam ediyor. Akşam geç saatlerde ekskavatör, yine dün su tankeri olmak üzere bölgede ihtiyaç duyulan elimizdeki makine ve teçhizatı da oraya göndermeye devam ediyoruz. Yolları açık olsun” diyerek personelimize iyi yolculuklar diledi.

BELİNAY KUMBARASINI BAĞIŞLADI

Uğurlama töreninin ardından Kütahya Belediyesi Hizmet Binamızdaki toplama merkezine gelen Belinay isimli minik hemşehrimiz, harçlıklarından artırdığı paralarla biriktirdiği kumbarasını Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a verdi. Başkanımız Işık, Belinay’ın verdiği kumbarayı Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürümüz Keziban Çolak’a teslim ederek minik hemşehrimize duyarlılığı için teşekkür etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 851