12 Şubat 2023 Pazar

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve birçok ilimizde yıkıma neden olan depremlerin ardından Kütahyalı minik bir hemşehrimiz, harçlıklarıyla biriktirdiği para dolu kumbarasını Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a vererek depremzedeler için bağışladı.

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve bölgedeki 10 ilimizde büyük yıkıma neden olan depremlerden sonra tüm ülkemizde olduğu gibi Kütahya’mızda da 7’den 70’e herkes seferber oldu. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için ellerinden gelen imkânlar doğrultusunda yardıma koşan hemşehrilerimiz, duygu dolu anlar yaşatmaya devam ediyor. Belediyemizin başlatmış olduğu kampanyaya kayıtsız kalamayan Kütahyalı minik bir hemşehrimiz, harçlıklarıyla biriktirdiği para dolu kumbarasını Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a vererek depremzedeler için bağışladı. Minik hemşehrimizin örnek davranışı, Başkanımız Işık’ı ve ekipteki herkesi duygulandırırken gönülleri de fethetti. Kendisine emanet edilen kumbarayı özenle paketleyerek afet bölgesine gönderen Başkanımız Işık, minik hemşehrimize ve ailesine teşekkürlerini iletti.

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın gönderdiği içinde kumbara olan paket iki gün sonra deprem bölgesine ulaştı. Paketi teslim alan görevli, “Şu düşüncenin güzelliğine bakar mısınız? Bir tane kızımız kumbarasını yollamış Kütahya’dan. Çocuklar o kadar masum ki” sözleriyle yaşadığı duygu dolu anları paylaştı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 485