9 Şubat 2023 Perşembe

Yaşanan deprem felaketi sonrasında vatandaşlarımızın destekleri her alanda artarak devam ediyor. Kütahya Belediye’mizin müsteciri olan Ilıca Harlek Otel, bu konuda bir ay süre ile depremzedelere kapılarını ücretsiz açacağını duyurdu. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, yardım elini uzatan herkese teşekkür ederek, bu duyarlı davranışın diğer işletmelere örnek olmasını istedi.

Deprem anından itibaren yaptıkları yardımlarla depremzedelerin yanında olan Kütahyalı hemşehrilerimiz, yardımlarına aralıksız devam ediyor. Son olarak Kütahya Belediyesi’nin müsteciri olan Ilıca Harlek Otel, depremzedelere ücretsiz barınma imkânı sağladıklarını açıkladı. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçte deprem bölgesine gönderdiğimiz araçlarla şehrimize dönüş yapan ya da kendi imkanları ile Kütahya’ya gelip kalacak yerim yok diyen vatandaşlarımıza bir yardım elini de belediyemizin müsteciri olarak işletmesini yaptığı Ilıca Harlek Otel işletmecimizden geldi. Öncelikle bu sağduyulu ve duyarlı davranışı için işletme sahibimize teşekkür ediyorum. Yaklaşık 250 yatak kapasiteli Ilıca Harlek Otel bir ay boyunca 10 Şubattan 10 Marta kadar depremzedelerimizin hizmetine ücretsiz olarak tahsis edilecek. Belediyemizde bu süre içinde işletmecimizden aldığı kira bedelini de encümen kararı ile almama yönünde bir tasarrufu ortaya koyacak. Bu güzel davranış için kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Yardım elini uzatan her hemşehrimize Allah’tan onlarında hiç görmeyeceği acılı günlerin hatırına bu yardımlarının devam etmesini diliyorum. Buradan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız depremzede olduklarını gösteren herhangi bir belge ile otelden yararlanabilirler. Otel rezervasyonuna gittiklerinde gerek kendi adlarına o bölgede ödedikleri bir fatura, gerekse ikametgah belgesi ile deprem bölgesinden geldiklerini ispatlamaları halinde ücretsiz yararlanabilecekler. Bu örnek davranış diğer konaklama tesisi işletmecilerimizi de harekete geçirir. Kütahya her alanda olduğu gibi bu alanda da örnek olmaya devam edecek” dedi.

3 GÜNDE 22 TIR DOLDU

Üç günde vatandaşlarımızın yaptıkları yardımlarla 22 tırın dolduğunu ifade eden Başkanımız Işık, “Üç gündür Kütahyalı hemşehrilerimizin Kütahya Belediyemizin giriş katında ayırdığımız mekana yağdırdıkları yardımlar 22’inci tırı doldurdu. Diğer tırlarımız da dolmaya devam ediyor. Bir taraftan bu yardım malzemeleri bölgeye gönderilirken, bir taraftan da ihtiyaç duyulan bir başka konudaki barınma ihtiyacının karşılanması için Harlek Otelin yanında birçok hemşehrimiz de belediyemize ‘ben evimizi ayırdım, dairemi bu iş için ayırdım. Gelmek isteyen, açıkta kalan vatandaş varsa bekliyorum’ diye bizlere adreslerini yazdırıyorlar. Bu durumda olan vatandaşlarımız belediye ile irtibata geçmeleri halinde inşallah açıkta bırakılmadan yerleştirilecekler. Bir kez daha tüm hayırlarımız kabul olsun diyorum. Hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar, orada kalan vatandaşlarımıza da sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Otel işletmecisi Yavuz Özer ise açıklamasında; “Ülkemiz adına herkese büyük geçmiş olsun. Kendi çağrı merkezimize deprem bölgesinden gelen telefonların birçoğu depremzede olduğunu belirterek fiyat noktasında pazarlık yapıyorlardı. O konumdaki vatandaşlarımızla herhangi bir pazarlık yapamayacağımız için arayan tüm misafirlerimizi kabul edip ücret almayacağımızı belirttik. Bunu daha bir organize olarak ve belediye başkanımızın desteği ile hem ulaşım noktasında, hem de kira konusunda teşekkürlerimizi iletme noktasında 250 yatak kapasitemizi bir ay süre ile deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza tahsis ettik” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 559