8 Şubat 2023 Çarşamba

Yaşanılan zor günleri geride bırakmak için öncülük eden Kütahya Belediyesi, bu seferde deprem bölgesinde olan vatandaşlarımızın Kütahya’ya ulaşmaları için deprem bölgesine otobüs gönderdi. Belediye Kütahyaspor’un otobüs desteği verdiği Ulaşım Destek Otobüsü Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın katılımıyla dualarla yola çıktı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem sonrası tüm Türkiye gibi Kütahyalı hemşehrilerimiz de yardım için seferber oldu. Deprem bölgesinden gelen talepler doğrultusunda Kütahya Belediyesi, bölgedeki hemşehrilerimizin Kütahya’ya taşınmaları noktasında Ulaşım Destek Otobüsü’nü deprem bölgesine gönderdi. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir ile MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Kütahya Belediyespor Kulüp Başkanı Erdoğan Çolak’ın katıldığı uğurlama töreninde konuşan Başkanımız Işık, “İki gündür deprem bölgesine gönderilmek üzere vatandaşlarımızın yardım amacıyla belediyemize teslim ettikleri koliler ve diğer yardım malzemeleri, yine belediyemiz çalışanlarının organizasyonu ile tırlara yüklenip deprem bölgesine gönderiliyor. Deprem bölgesinden gelen taleplerden yola çıkarak o bölgede olup da Kütahya’mıza gelmek isteyen hemşehrilerimiz veya yakınlarının olduğu, ama maalesef buraya gelebilmeleri için ulaşım aracı bulunmadığı, bunun için de ulaşım desteği sağlanıp sağlanamayacağı yönünde talepler gelince bizde yine tırlarımızda olduğu gibi gönüllülük esası ile Belediye Kütahyaspor’umuzun sporcuların taşınmasında kullandığı otobüsün bu amaçla kullanılabileceği kanaatine vardık. Dualarla deprem bölgesinden vatandaşlarımızı toplayıp geri getirilmesi amacıyla otobüsümüzü o bölgeye göndereceğiz. Kulüp başkanımıza ve yöneticilerine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Otobüsümüzle birlikte o bölgemize gıda kolisi ve yardım malzemelerini de götürüyoruz. Hayırlı yolculuklar diliyorum. Rabbim herkesin hayrını kabul etsin. Vatandaşlarımızın yardım kampanyasına gösterdikleri ilgi devam ediyor. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Kütahya Belediyesi’nden 3 personel ile bir gönüllü vatandaşın yer aldığı otobüs deprem bölgesinden Kütahya’ya ulaşmak isteyen vatandaşlarımızı en kısa sürede Kütahya’ya getirecek.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 624