6 Şubat 2023 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve birçok ilimizde yıkıma neden olan 7.7’lik depremin ardından, Kütahya Belediyesi ekiplerimizin ilk etapta, 4 araç ve 19 personelle yaraları sarmak üzere deprem bölgesine doğru yola çıktığını açıkladı. Ayrıca, Kütahya Belediyemizin sabah saatlerinde başlatmış olduğu yardım kampanyasına da ilgi artarak devam ediyor.

Kütahya Belediyemiz, merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan 7.7 büyüklüğündeki deprem sonrasında destek çalışmalarına vakit kaybetmeden başladı. Kütahya Belediyesi ekiplerimiz, ilk etapta 4 araç ve 19 personelle depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak üzere yola çıktı. Türkiye’yi yasa boğan depremin ardından bölgede depremden etkilenen vatandaşlarımızın öncelikli ihtiyaçları ve kış şartları da göz önünde bulundurularak kullanılmamış olmak kaydıyla battaniye, uyku tulumu, kışlık bot, ısıtıcı, mont, atkı, bere ve dayanıklı tüketim ürünleri Kütahya Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından depremzedelere ulaştırılmak üzere Kütahya Belediyesi Hizmet Binasında teslim alınıyor.

Deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini söyleyen Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Bugün sabah erken saatlerde merkez üssü Kahramanmaraş ilimiz olmak üzere bölge illerin tamamında hissedilen deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Aziz Türk Milletine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Biz de Kütahya Belediyesi olarak, bu zor günde vatandaşlarımızın yanında olabilmek amacıyla bölgeye sabah saatlerinden itibaren gönderilmek üzere, 1 adet ekskavatör, 1 adet dorseli çekici nakil aracı ve 2 adet itfaiye aracımızla beraber toplam 4 araç ve biraz sonra birlikte uğurlayacağımız Belediyemizin personelinden toplam 19 personelimizi Kütahya Valiliğimizin koordinasyonunda afet bölgesine doğru yola çıkaracağız. İnşallah orada ihtiyaç olan alanda acil kurtarma ekibinde ve diğer destek ekiplerinde bu arkadaşlarımız görev alacaklar. Rabbim bu tür acıları ülkemize bir daha yaşatmasın. Vatandaşlarımızın, Kütahya Belediyesi olarak başlattığımız yardım kampanyasına olan ilgisi artarak devam ediyor. Herkesin hayrını Rabbim kabul eylesin. Hemşehrilerimizin, Kütahya Belediyemizin zemin katındaki toplama merkezine getirdikleri özellikle battaniye, giyim eşyası ve benzeri dayanıklı malzemeleri imza karşılığı teslim alıyoruz. Kimsenin aklına zerre kadar bir endişe doğmasın, en iyi şekilde yerine teslim edilecek. Yarından itibaren de Allah nasip ederse bu toplanmış olan malzemelerimizi AFAD ile koordinasyon halinde tırlara yükleyip deprem bölgesine göndereceğiz. Bir kez daha milletimizin başı sağ olsun. Her türlü yardım için katkıda bulunan tüm hemşehrilerime şehrimiz adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 685