20 Ocak 2023 Cuma

Mahallelerimizin ihtiyaçları ve sosyal yaşamlarına katkı sunabilmek için çalışmalarını hızla sürdüren Kütahya Belediyemizin yapımını tamamladığı Cumhuriyet Mahallesi Kültür Evi, Vali Ali Çelik ve Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın katılımıyla hizmete açıldı.
Kütahya’mızda özellikle çocuk, kadın, engelli ve yaşlıların yaşam koşullarını iyileştirmeye ve mahalle kültürünü nesilden nesile aktaracak projelerini sürdürmeye devam eden Kütahya Belediyemiz, Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımına başladığı Kültür Evi’ni tamamladı. Kültür Evi’nin açılışı, Vali Ali Çelik, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Hizmete açılan Kültür Evi’nde muhtarlık ofisi, düğün salonu ve diğer sosyal donatı alanları yer alacak.

Açılışta konuşan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Cumhuriyetimizin 100. yılında bu eserin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Söz konusu binamız yaklaşık 300 metrekare alanda 622 metrekarelik kullanım alanına sahip. Muhtarlık, çok amaçlı salon ve düğün salonu gibi etkinliklerin yapılabileceği donatılardan oluşmakta. O günkü maliyetler üzerinden 4 milyon liranın üzerinde bir maliyetle şehrimize kazandırdık. Yüklenici firmalarımıza da aldıkları ihaleleri zamanında teslim ettiği ve kurumların sıkıntı yaşamalarına sebep olmadıkları için onlara da teşekkür ediyorum. Zor bir süreç geçirdik ama buna rağmen herkes aldığı işi zamanında bitirerek şehrimize değer katacağına inandığımız bir esere daha bizleri vesile kıldılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum ve hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah Cumhuriyet Mahallemiz, mahalle sakinlerimizce yapılacak her türlü kültürel etkinlikte burayı en iyi şekilde değerlendirir. Çünkü, eserleri yapmak ya da o mahalleye kazandırmak evet çok önemli ve nasip işi ama korunmadığı ve kullanılmadığı zaman çok daha sıkıntılı oluyor. Yaşıyoruz biz bunları. Geçmişte yapılmış, birçok emek verilmiş ama mahalle sakinlerimiz sahip çıkmayınca kullanılamaz hale gelmiş. Bu defa da onu kullanmak için, tamir etmek için ekstra zaman, para ve emek harcamak zorunda kalıyoruz. Bu mahallemizde böyle bir sorunun yaşanmayacağına inanıyoruz. Kültürel etkinliklerin çok olduğu, komşu, akraba ve hemşehri ilişkilerinin diğer mahallelerimize göre daha yoğun olduğu bir mahallemizde olduğu için çalışacağına inanıyoruz. Biz de belediye olarak elimizden gelen desteği yapmaya devam edeceğiz. Katılımınızdan dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Açılış törenine katılan Vali Ali Çelik, “Bugün güzel bir vesileyle bir araya geldik. Muhtarımızın gayreti, Belediye Başkanımızın desteğiyle bu binanın inşası çok hızlı bir şekilde gerçekleşti. Güzel bir eser ortaya çıktı. Bu binanın her metrekaresini başta kadınlarımız olmak üzere, onların sosyal ve kültürel hayata katılımları için değişik etkinliklerle bezeyerek kullanacaklarına olan inancımız tam. Emeği geçenlere, katkı sunanlara şükranlarımı arz ediyorum devletimiz adına. Önemli olan bu tür alanları etkin ve verimli kullanmak. Muhtarımıza, Belediye Başkanımıza ve belediye çalışanlarına buranın kazandırılmasında göstermiş oldukları gayret ve çabadan dolayı da teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun, Allah güzel günlerde kullanmayı nasip etsin” dedi.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1016