12 Ocak 2023 Perşembe

Kütahya Belediyemiz öncülüğünde Hattat Ahmed Şemseddin Karahisari ‘Hat Örnekleri Sergisi’nin açılışı Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ile Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Kütahya Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, Hattat Ahmed Şemseddin Karahisari ‘Hat Örnekleri Sergisi’nin açılışı yapıldı. Hezar Dinari Kültür Merkezimizde başlatılan sergi 20 Ocak 2023 tarihine kadar sanatseverleri bekliyor. Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık ‘Hat Örnekleri Sergisi’nin açılışında eserleri tek tek inceleyerek, sanata ve sanatçıya olan desteklerini her zaman sürdürecekleri ifade etti.

Hattat Ahmed Şemseddin Karahisari Türk İslam Sanatları Galerisi kapsamında açılan sergide, Karahisari tasviri eserlerinden yola çıkılarak yazılan levhalar yer almaktadır. Ayrıca Hattat Mahmut Şahin, Hattat Ali Hüsrevoğlu, Hattat Mesut Dikel, Kütahya VAV Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, Bursa BAB-I NUN Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği ile Eskişehir VELKALEM Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği tarafından bağışlanan eserler galeride ziyaretçilerini bekliyor.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 665