10 Ocak 2023 Salı

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Kütahya Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen Manşetlerde Kütahya sergisinin açılışına katıldı.

5 Mart 2022 yılında aramızdan ayrılan Kütahyalı İş İnsanı Necati Ünal’ın anısına gerçekleştirilen sergi Sera AVM fuaye alanında gerçekleştirildi. Necati Ünal’ın biyografisi ve yaşamından önemli kesitlerin okunduğu sergide konuşan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Bugün burada olmamıza vesile olan çok kıymetli yerel basınımızın başkan, yönetici ve temsilcileri öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün hayırlı olmasını, bu alanda evine ekmek götüren gece gündüz demeden zor şartlarda yerel medya, ulusal medya ve vatandaşa haber kaynağı olarak taşınmasında ter döken tüm gazetecilerimize şükranlarımı sunuyor ve kendilerine teşekkür ediyorum. Kamunun kamuoyuyla birleştirilmesinde, doğru bilginin aktarılmasında, kamuoyundan gelen taleplerin kamu yöneticilerine iletilmesinde en önemli görevi yerine getiren gazetecilerimizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Medyanın zor bir görevi yerine getirdiğini söyleyen Başkanımız Işık, “Yerel medyanın sorunları artık ciddi bir noktadadır. Hem yerelde hem genelde bu işin çözümü noktasında yetkililer üzerine düşen görevleri mutlaka yapacaktır. Özellikle dijital medyanın her geçen gün büyüdüğü, daha büyük alanlara yöneldiği bir çağda fiziksel gazete hazırlayarak bu işi devam ettirmenin ne kadar zor olduğu bu dönemde daha da artmaktadır. Son dönemde artan maliyetlerle ayakta durmanın zor olduğu bir dönemdeyiz. Bizde bugüne kadar olduğu ve bundan sonra da kendi imkanlarımız doğrultusunda yerel basınımıza desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Ayrıca bu özel günün değerli, rahmetli iş insanı Necati Ünal adına düzenlenmesi büyük vefa örneği. Onun için de emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum ve tekrar tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Işık, gazetecilik mesleğinin önemli isimlerden Mustafa Yiğit’e günün anısına hediyelerini takdim etti.

Program sırasında Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve yönetim kurulu yerel basına katkılarından dolayı Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a plaket takdiminde bulundu.
Kütahya protokolünün de katıldığı sergiye ilgi yoğun oldu. Serginin açılışı yapıldıktan sonra protokol üyeleri ve gazeteciler sergiyi gezdi. Serginin ardından gazeteciler Başkanımız Işık’la günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 399