14 Aralık 2022 Çarşamba

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, Türkiye İş Bankası ile promosyon ödemelerini içeren sözleşmeyi imzaladı. Sözleşmeye göre; Kütahya Belediyemiz ve iştiraklerinde çalışan 1670 çalışma arkadaşımız kişi başı 15 bin Türk Lirası olacak şekilde promosyon ödemesi alacak.

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın göreve geldiğinden bu yana uyguladığı mali disiplin sayesinde maaşlarını tam ve zamanında alan çalışma arkadaşlarımızı ilgilendiren banka promosyonuyla ilgili süreç tamamlandı. Kütahya Belediyemiz ve iştiraklerinde çalışan 1670 çalışma arkadaşımızı ilgilendiren promosyon sözleşmesi, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın makamında banka yetkilileriyle imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında, 3 yıllık protokol ile kişi başı 15 bin Türk Lirası olacak şekilde promosyon ödemeleri Türkiye İş Bankası tarafından yapılacak. Ödemeler, ayın 15’inde maaşlarla birlikte gerçekleştirilecek.
İmzalanan promosyonla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Kütahya Belediyemizde çalışan işçilerimiz ve iştiraklerinde çalışan işçilerimiz, ayrıca Katı Atık Birliğimizde çalışan işçilerimizle ilgili promosyon ödemesinin ihale sürecinin tamamlanması sonucunda ihaleyi alan İş Bankamızın Menderes Bulvarı Şubesi’nin değerli müdiresi ve bölge temsilcileriyle beraber protokol imzalama törenindeyiz. Bir kez daha hayırlı bir iş için biraya geldiğimizden dolayı Belediyemiz adına bu kurumu yönetmenin onurunu ve haklı gururunu yaşadığımı sizlerle paylaşmak isterim. Bu protokolün esası şu; daha önce işçilerimizin bir başka bankadan 3 yıl boyunca maaşlarını almaları halinde yine o günkü şartlarda çıktığımız ihaleyi kazanan banka tarafından her işçimize belirli bir miktar promosyon ödemesi yapılmıştı fakat değişen şartlar ve güncel şartları dikkate aldığımızda o 3 yıllık protokolü fesih ederek yeniden ihaleye çıktık. Yeni ihalemize birçok bankamız katıldı. Tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sonuçta İş Bankamız toplam 1670 personelimize 3 yıl boyunca maaşlarını Türkiye İş Bankası Menderes Bulvarı Şubesi’nden almaları halinde kişi başı 15 bin TL olacak şekilde promosyon ihalesini kazandı. Tüm süreç tamamlandı, bugün protokolü imzaladığımızda nasip olursa ayın 15’i itibariyle yani yarın Aralık ayı maaşlarıyla beraber bu promosyon işçilerimizin hesaplarına yatmış olacak. Hayırlı olmasını diliyorum, en güzel günlerde sağlıkla harcasınlar. Aylık bin lira gibi bir yıl boyunca maaşlarına bir zammın geldiğini de lütfen kamuoyuyla ve aileleriyle paylaşsınlar. Bu promosyon ihalesinin güncellenmesiyle birlikte Kütahya Belediyesi’nin ve iştiraklerinin çalışanları Türkiye’nin en mutlu ve en fazla maaş alan belediye çalışanları haline gelmiştir. Bunu da buradan açık yüreklilikle tüm kamuoyuyla paylaşıyorum. Geçmişte bu promosyonları belediyenin alıp kendi işi için harcadığı unutulmasın. Şu anda mevzuat gereği yapılmış olan ihalede kesinleşen rakamın her kuruşu hak eden işçimizin hesabına yatıyor. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1154