30 Eylül 2022 Cuma

BAKAN ÖZER KÜTAHYA’DA
Bir dizi inceleme ve çeşitli programlara katılmak için şehrimize gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, il protokolü tarafından Kütahya Valiliği’nde karşılandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi inceleme ve 2022-2023 Eğitim Öğretim Değerlendirme Toplantısı için Kütahya’ya geldi. Bakan Özer için Kütahya Valiliği’nde yapılan karşılama programına; Kütahya Valisi Ali Çelik, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay ve MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kentin yeni okul yapımı, mevcut yapıların güçlendirme çalışmaları ve büyük onarımları için 606 milyon liralık eğitim yatırımı bütçesi bulunduğunu, bu miktara 512 milyon liralık ilave yapıldığını kaydetti. Kütahya'ya 7 yeni anaokulu, 3 ilkokul ve 2 ortaokul daha yapılacağını açıklayan Bakan Özer, “Bu çerçevede 2'si özel eğitim anaokulu olmak üzere Kütahya'ya 7 anaokulu daha yapılacak. Bunlardan beşi merkezde, ikisi de Tavşanlı ilçesinde yer alacak. Üç yeni ilkokul daha yapmaya karar verdik. Bunun biri merkezde, ikisi de Simav ilçemizde olacak. Yine iki ortaokul yapma kararı aldık. Bunların biri Simav, biri Tavşanlı'da... Bir de imam hatip ortaokulunun pansiyonu yık-yap kapsamında yıkıldığı için onun da yapılmasına karar verdik” dedi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 684