26 Eylül 2022 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Nimet Sarıkaya ve şampiyon sporcuları makamında ağırladı.

Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı İşitme Engelliler Federasyonu İl Temsilcisi Nimet Sarıkaya, yönetim kurulu üyeleri ile şampiyon sporcular, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti.

Zaferin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Kütahya’da gerçekleştirilen 24. Deaflympics Oyunları Milli Takım Seçmelerinde Biyonik Kulaklı İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği sporcuları, 4 farklı kategoride Türkiye birinciliği, 3 farklı kategoride Türkiye ikinciliği, 2 farklı kategoride Türkiye üçüncülüğü kazandılar. Yaptıkları dereceler için şampiyon sporcular Dilruba Ceviz, Kuzey Turan, Fatmanur İdiz, Hilal Kurtkara ve Sinem Balon’u tebrik eden Başkan Işık, hediye edilen İçişleri Bakanlığı’nca onaylı sürpriz proje battaniyesini kabul etti. Dernek Başkanı Sarıkaya ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Işık’a Belediye Kütahyaspor için hazırladıkları projeyi de sundu.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, spora ve sporcuya desteklerini hiçbir zaman esirgemeyeceklerini ifade ederek, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 522