22 Eylül 2022 Perşembe

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Berberler ve Kuaföreler Odası tarafından Kütahya Belediyesi Bengisu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programda bir araya geldi.

KÜTAHYA’MIZI HEP BİRLİKTE DAHA GÜZEL GÜNLERE TAŞIYACAĞIZ

Programda açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Alim Işık, “Yaklaşık üç buçuk yıllık görev süremiz boyunca, açık belediyecilik uygulamamızla üç yüz binden fazla vatandaşımızı Kütahya Belediyesi’nde ağırladık ve ağırlamaya devam edeceğiz. Göreve geldiğimiz günden beri, altı yüz milyon olan borcumuzu üç buçuk yıl gibi bir sürede bitirdik. Bununla birlikte 2023 bütçesini tam on kat artırarak bu rakamı iki buçuk milyar TL’nin üzerine çıkarıyoruz. Geldiğimizde nüfusumuz iki yüz kırk altı binden iki yüz altmış bine çıkartarak, Türkiye’de başka bir belediyede olmayan İkamet Kart Projesi’yle nüfusumuzu her yıl artırıyor ve bununla birlikte meclis üye sayımızda otuz birden otuz yediye çıkartıyoruz” dedi.

ŞEHRİ SAHİPLENMEK ÖNEMLİ

Şehri sahiplenmenin öneminde değinen Başkan Işık, “Şehrimizi birlikte sahiplendiğimizde başaramayacağımız hiçbir sorun yoktur. Otuz yıldan beri girilememiş tüm mahallelere girerek, pandemi dönemini fırsata çevirerek alt yapı sorununu çözmüş olduk. Kütahya’da yapılan son üç yıllık kamu yatırımlarının sadece yarısını bu dönemde belediyemiz gerçekleştirmiş oldu. Akıllı şehir uygulamasını hayata geçirerek, elli bir şehir arasından en iyi projeler şehrimizde hayata geçirildi. Türkiye’nin en büyük meydan projesiyle on yedi bin metre kare kullanım alan ölçüsüyle bu büyüklükte kullanım alanına sahip başka bir meydan yok” dedi.

BİRÇOK ALANDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Verilen sözlerin tamamının yerin geleceğini ifade eden Başkan Işık, “Şehrimize ne söz verdiysek, hepsini yapacağız. Zafer Meydanı projemizin oturma guruplarını montesini bitirdikten sonra meydan tamamen kullanıma açık olacak. 30 Ağustos Okulu’nun olduğu alanı kısa bir süre içerisinde inşaat alanına dönüştüreceğiz. Bu alanı Belediyemizin mülkü haline getirerek, 30 Ağustos İş Merkezi inşaatına başlıyoruz. Bu iş merkezimizi yapmamızın amacı; Ulu Camii İş Merkezindeki esnaflarımızın hiç birini mağdur etmeden, yeni yapacağımız iş merkezine taşımak ve Türkiye’de hiçbir örneği olmayan Ulu Camii meydan projemizi hayata geçireceğiz. Eski Ulu Camii İş Merkezini de daha kullanabilir bir alan haline dönüştüreceğiz” dedi.

Esnaflardan İkamet Kart Projesine destek çağrısında bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Siz değerli esnaflarımıza çağrımız, İkamet Kart Projemize destek vermeniz. Bu projemize destek veren esnafımız, projede yer aldıklarında indirim oranlarını sunarak onlara avantaj sunacağız. Destekleriniz artacak ki şehrimiz böyle büyüyecek” dedi.

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mehmet Çaltı yapılan hizmetler ve esnaflara sağlanan destekler için Başkan Işık’a teşekkür etti.

Düzenlenen kahvaltı programına; Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Ertuğrul Cevahir, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mehmet Çaltı, oda yönetimi, berberler, kuaförler ve güzellik merkezi yöneticileri ve çalışanları katıldı.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 528