19 Eylül 2022 Pazartesi

19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı bir dizi etkinliklerle kutlandı. Kutlamalara katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, bu onurlu gün dolayısıyla şehitlerimizi rahmetle anarken, gazilerimize de hayırlı yaşam diledi.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanının verilişinin 101.yıl dönümü törenlerle kutlandı. Törenler, Zafer Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programda, Muharip Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Mevlüt Çubuk günün anısına konuşma yaptı.

Atatürk Anıtı önündeki programın ardından il protokolü ilk önce Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Şaban Başoğlu ve üyelerini ziyaret etti. Protokol üyeleri daha sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı A. Asım Okat ve dernek üyelerini ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Vali Ali Çelik “ Bugünlerimizi, yarınlarımızı size borçluyuz. Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları gazilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşadık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımıza saygı ve minnetle anıyoruz Gaziler Günü kutlu olsun ”dedi.

19 Eylül Gaziler Günü kutlama programlarına; Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya AK Parti Milletvekili İshak Gazel, CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Muharip Gaziler Dernek Başkanı Şaban Başoğlu ve dernek üyeleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı A. Asım Okat, İl Protokolü ve dernek üyeleri ile gazi yakınları katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 437