8 Eylül 2022 Perşembe

Kütahya Belediye Meclisi 4. Dönem 8. Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddelerine geçilmeden önce Kütahya Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü personeli ve Kütahya Belediye Spor Kulubü sporcusu Hüseyin Gümüş’e 29-30 Ağustos tarihleri arasında Büyük Dumlupınar Zaferinin 100.Yılı Etkinlikleri kapsamında Domaniç’ten Dumlupınar’a 150 kilometre Zafer Koşusu’nu başarılı bir şekilde tamamlayarak, şanlı bayrağımızı kuruluştan kurtuluşa taşıdığından dolayı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından ödül ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Ödül töreninden sonra, Eylül ayı olağan meclis toplantısında gündem maddelerine geçildi.

Belediye Meclisinin 03.08.2022 tarih ve 239 sayılı kararıyla Araştırma Geliştirme ve Tanıtım Komisyonuna havale edilen “Görevi esnasında vefat eden Kütahya Belediyesi Personeli Ali Candan'ın isminin, inşaatı devam eden Şehir Hastanesi ile Millet Bahçesi arasında isimsiz bulunan caddeye verilmesi talebi ile şehrimizde bulunan diğer isimsiz sokaklara isim verilmesi” konusunun müzakeresi karara bağlandı.
Vefa Mahallesinde bulunan isimsiz caddeye Kütahya Belediyesi itfaiye personeli olarak görevi yaptığı sırada hayatını kaybeden Cengizhan Tetikişçi isminin caddeye verilmesi karara bağlandı.
Toplantı, olağan gündem maddelerinin karara bağlanmasıyla sona erdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 509