27 Haziran 2022 Pazartesi

Kütahya Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde açılışı yapılan çini kurslarının yıl sonu sergi açılışı yapıldı. Yıl sonu sergilerinin açılışını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, bu çalışmaların daha da genişletileceğini ifade etti.

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün sosyo kültürel faaliyetleri kapsamında, Kütahya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün görevlendirdiği usta öğreticiler tarafından her yıl eylül ayında düzenli olarak faaliyete başlayan kurslar, dönem sonu etkinliklerini gerçekleştiriyor.

18 mahallemizde bulunan ve Kütahya Belediyesi’ne ait bilgi ve kültür evlerinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün kültürel etkinlikleri kapsamında faaliyet yürütülüyor.

Bu kültür evlerinde her yıl eylül ayında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından görevlendirilmekte olan usta öğreticiler mahalleden iştirak eden onlarca kadına başta çini işleri olmak üzere kurslar açmakta, bu alanlarda kursiyerlere eğitim vererek, kursiyerlerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlanıyor.

Açılışta konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı bu şekilde 18 ayrı mahallemizde bilgi ve kültür evinin olduğunu ve bu evlerde her yıl onlarca kursiyere meslek edindirme kursları verilerek topluma yararlı projeleri hayata geçirmek istediklerini ifade etti. Başkan Yardımcısı Damcı “Zaman içerisinde çalışmaları daha da genişleterek yapılacak kooperatif çalışmaları kapsamında kursiyerlerin gelir elde etmesi ve istihdama yönelik uygulamaların da önü açılacak” dedi.
Kursiyerlere eğitim sertifikaları Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı ve Fatih Mahallesi Muhtarı Nurcan Duygu tarafından takdim edildi.

Fatih Mahalle Muhtarı Nurcan Duygu, açılan bu tür kursların mahalle sakinleri için oldukça verimli olduğunu ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. Muhtar Duygu, mahalle muhtarı olarak bu tür kursların açılmasında önemli rol oynadıklarını belirterek, gelecek dönemde gelir getirici kursların açılmaya devam edeceğini ifade etti.

Kursiyerler, yapılan çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyetleri ifade ederek bu tür çalışmalardan dolayı Kütahya Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezine teşekkür etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 458