20 Haziran 2022 Pazartesi

Kütahya Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde eylül ayında açılışı yapılan dikiş, nakış kurslarının yıl sonu sergi açılışı yapıldı. Yıl sonu sergilerinin açılışını yapan Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, bu çalışmaların daha da genişletileceğini ifade etti.

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün sosyo kültürel faaliyetleri kapsamında, Kütahya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün görevlendirdiği usta öğreticiler tarafından her yıl eylül ayında düzenli olarak faaliyete başlayan kurslar, dönem sonu etkinliklerini gerçekleştiriyor.

18 mahallemizde bulunan ve Kütahya Belediyesi’ne ait bilgi ve kültür evlerinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün kültürel etkinlikleri kapsamında faaliyet yürütülüyor.

Bu kültür evlerinde her yıl eylül ayında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından görevlendirilmekte olan usta öğreticiler mahalleden iştirak eden onlarca kadına başta dikiş nakış işleri olmak üzere kurslar açmakta, bu alanlarda kursiyerlere eğitim vererek, kursiyerlerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlanıyor.

2021 yılı eylül ayında açılmış olan bu kurumlarımızdan Kütahya Belediyesi Sosyal Tesisler de yer alan kursun açılışına Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Koyak, 30 Ağustos Mahalle Muhtarı Abdullah Yılmaz ve kursiyerler katıldı.

Açılışta konuşan Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı bu şekilde 18 ayrı mahallemizde bilgi ve kültür evinin olduğunu ve bu evlerde her yıl onlarca kursiyere meslek edindirme kursları verilerek topluma yararlı projeleri hayata geçirmek istediklerini ifade etti. Başkan Vekili Damcı “Zaman içerisinde çalışmaları daha da genişleterek yapılacak kooperatif çalışmaları kapsamında kursiyerlerin gelir elde etmesi ve istihdama yönelik uygulamaların da önü açılacak” dedi.

Kursiyerler, yapılan çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyetleri ifade ederek bu tür çalışmalardan dolayı Kütahya Belediye ve Halk Eğitim Merkezine teşekkür etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 649