8 Haziran 2022 Çarşamba

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı mezuniyet törenine katılan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi’ne işi düşen hiç bir üniversite öğrencisini geri çevirmediğini ifade ederek, mezun öğrencilere başarılar diledi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi bahçesinde gerçekleşen mezuniyet törenine katılan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, konuşmasına, son üç yılda belediye kapısından içeri giren hiçbir üniversite öğrencisinin talebini geri çevirmediğini ifade ederek başladı. Başkan Işık, “Öğrenci topluluklarımızın liderleri ile zaman zaman bir araya geldik. Bu şehirde yapılacak hangi faaliyetiniz var ise öncelikle üniversitemizin imkanları olmak üzere, yetmediğiniz yerde belediyenin mutlaka öğrencilerin yanında olduğunu bilin dedim. Bugüne kadar hiçbir topluluğumuzun talebine hayır demedik, demeyeceğiz. Burada hedefimiz genç ve öğrenci dostu Kütahya’yı her geçen gün büyüterek ülkemize kazandırmak. Değerli ailelerimizin huzurunda bu gençlerimize teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimde bu gençlerimize Kütahya’da bulunduğunuz süre içinde ikametgahlarınızı birinci adres olarak şehrimize almanız halinde bazı konularda destek olacağımızı söyledik. 11 bin öğrencimiz bu çağrımıza cevap verdi. Hepsinden Allah razı olsun. Bu şehirde gençler her şeyden önce geliyor. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Sizlerde gurur duyun. Bu şehrin milli ve manevi değerlerine saygı duyan, devletine, milletine, dinine bağlı Kütahya ile bütünleştiler. Mezuniyetleri hayırlı olsun. Ülkemize hayırlı hizmetler yapmayı Allah nasip etsin” dedi.

Mezuniyet törenine katılan 27. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman ise, “Öğrencilerimizi, anne ve babaları ile birlikte tüm akademik kadroyu tebrik ediyorum. Türkiye’ye güzel kazançlar sağlasınlar ve daha ileriye taşısınlar. Kütahya Germiyan’ın, Osmanlı’nın şehridir. Kütahya’dan güzel insanlar yetişmektedir. Türkiye’nin geleceği aydınlıktır” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mezun olan öğrencilerine başarı belgelerini verdi.

Törene 27. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Vali Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, KDPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, fakülte dekanı ve yardımcıları, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 801