18 Mayıs 2022 Çarşamba

İstek Kütahya Okulları’nın Smart Schools ro Boost Students' Motivation isimli Erasmus projesi kapsamında Kütahya’ya 4 ülkeden gelen 30 öğrenci ve 10 öğretmen, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret eden İstek Kütahya Okulları’nın Erasmus projesi kapsamında Polonya, Romanya, İtalya ve Bulgaristan’dan gelen öğrenciler, Kütahya’yı sevdiklerini dile getirdiler.

Kendilerini Kütahya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Işık, Kütahya’nın kültür ve sanat şehri olduğunu, bu alanda da UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na Zanaat ve Halk Sanatları alanında Türkiye’den ilk şehir olduğunu vurguladı.

Başkan Işık, “Sizlerin, ülkemizi ve şehrimizi ziyareti benim için çok anlamlı. Ülkelerin ve illerin uluslararası ilişkileri ne kadar güçlü olursa gelişmesi bir o kadar hızlı oluyor. Kütahya, 600 bin nüfuslu orta ölçekli bir il, ancak Türkiye’de Zanaat ve Halk Sanatları dalında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na giren şehir. Bundan dolayı da şehrimiz kültür ve sanat şehridir. İki büyük üniversitemizde 50 bine yakın gencimiz öğrenim görüyor. Türkiye’de en fazla yabancı öğrenci eğitim ve öğretimi yaptıran üniversitelerden birisi de bizim ilimizde. Bu sebeple sizin gibi farklı ülkelerden gelen yabancı öğrencilerimizle bir araya geliyoruz. Bu akşamki ve yarın belediye bahçesinde düzenleyeceğimiz konserlere sizleri de davet ediyorum. İlimize yeniden hoş geldiniz diyor, burada geçireceğiniz zaman içerisinde en güzel anıları yaşamanızı temenni ediyorum” dedi.
Başkan Işık, konuşmasının ardından ziyarete gelen öğrencilerin Kütahya ve ülkemiz hakkındaki düşüncelerini almak için yabancı öğrencilere söz verdi. Kütahya’yı güzel ve tarihi dokusu olan bir şehir olarak gördüklerini ifade eden öğrenciler, misafirperverliği için Başkan Işık’a teşekkür etti.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 432