13 Mayıs 2022 Cuma

Kütahya Belediyesi sıcak yaz günlerinde vatandaşlarımızın açık ve kapalı mekânlarda daha rahat vakit geçirmesini sağlamak ve haşerelerin zararlı etkilerini en aza indirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

İlaçlama ekiplerimiz 2022 yılı için yapılan planlama ve program doğrultusunda İl Merkezinde bulunan durgun su alanları, dereler, kanalizasyon hatları ve gübrelik alanlarda karasinek, sivrisinek, kene vb. haşerelerin üremesini engellemek amacı ile larvasit çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Bu kapsamda yine Merkez köylerden mahalle statüsüne geçen Bölcek, Kırgıllı, Perli, Yeni Bosna, İnköy, Parmakören, Andız, Geven, Yoncalı Kaplıcaları, Çiftlik Bölgesi, Enne, Civli, Sofu, Okçu, Güveçci, Aydoğdu, Kumarı, Ilıca Kaplıcaları, Zığra, İkizhöyük, Alayunt, Hacıazizler, İshak Seydi ve Siner mahallelerinde, gübrelikler, su birikintileri vb. alanlarda karasinek, sivrisinek, kene vb. haşerelerin üremesini engellemek amacı ile larvasit ve konak çalışmaları tamamlanmış olup periyodik olarak ta bu bölgelerin ilaçlamasına devam edilecektir.

İnsan Sağlığını tehdit eden ve bulaşıcı hastalık taşıma ihtimali bulunan her türlü kemirgen, uçkun ve haşereye yönelik ilaçlama hizmetlerini tüm mahalle ve sokaklarda hızlandıran Kütahya Belediyemiz bu çalışmalarını Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan insan ve diğer canlılara zarar vermeyen ilaçlarla gerçekleştirmektedir.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 521