12 Mayıs 2022 Perşembe

1. Proje Pazarı ve Zafer Bilim Şenliği, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Şenliğe katılan Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Köse, emeği geçenlere teşekkür etti.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 1. Zafer ve Bilim Şenliği Kütahya Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Ersan Öz ve KDPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal’ın açılış konuşmaları ile başladı. Rektör Uysal konuşmasında “Biz Bahar Şenliği adı altında her yıl baharın gelişini doğanın canlanışına şahit oluyor ve bizde iştirak ediyorduk. Pandemi döneminde şenlik yapamadık. Çok daha farklı bir konsepte, çok daha farklı bir anlayışla bu yıl Zafer Bilim ve Kültür Şenliği oldu. Adına bilim koyduk. Büyük zaferin büyük komutanı ‘En Hakiki Mürşit İlimdir, Fen’dir’ der. Zafer’in 100 Yıl’ında bahar şenliğimizin bilim ve kültür olmasını buradan esinlendik” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından proje pazarında derece alan lise ve üniversite öğrencilerine ödülleri verildi. Ödül törenin ardından TÖMER gösterisi, Simav Yaren Zeybek Gösterisi ile devam etti.
Kütahya Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü bünyesinde yer alan UNESCO Yaratıcı Şehirler Halil İbrahim Yılmaz Zanaat ve Halk Sanatları Merkezinde yer alan sanatçılar katılarak, şehrimizin gelenek görenek, geçim kaynakları ve el sanatlarının tanıtılmasına katkı sağlıyorlar.

Programa katılan Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Köse, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, KDPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal ve il protokolüne, UNESCO Yaratıcı Şehirler Halil İbrahim Yılmaz Zanaat ve Halk Sanatları Merkezinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Kütahya Dumlupınar Üniversite’sinde gerçekleştirilen 1. Zafer Bilim ve Kültür Şenliği 13 Mayıs tarihinde son bulacak.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 770