4 Nisan 2022 Pazartesi

Mübarek ramazan ayının gelenekleri arasında yer alan ramazan eğlenceleri bu yıl Germiyan Sokak’ta yer alacak. 5 nisan salı günü başlayacak etkinlikler için Germiyan Sokakta hummalı bir çalışma başlatıldı.

Ramazan ayının gelenekleri arasında yer alan ramazan eğlenceleri bu yıl da Kütahyalılarla buluşmaya hazırlanıyor. Germiyan Sokakta gerçekleşecek etkinlikler için sokakta kapsamlı bakım ve onarım çalışmaları ile birlikte peyzaj düzenleme çalışmaları da başladı. Yapılan çalışmalarla birlikte Germiyan Sokak bir ay süre ile gerçekleşecek olan etkinliklere en iyi şekilde ev sahipliği yapacak.

5 nisan Salı akşamı 21.45’te Kuran’ı Kerim Tilaveti ile başlayacak olan ilk akşam programında, Türk Halk Müziği konseri ve halk oyunları gösterisi yer alacak. Kütahya’ya ait yöresel ürünlerinin tanıtım yapılacağı stantların kurulumu tamamlanırken, ramazan eğlence programında şiir etkinliği, Hacivat Karagöz, tiyatro, sohbeti, konser gibi etki etkinlikler yer alacak.

Etkinlikler her akşam 21.45’te başlayacak. 5 nisanda başlayacak olan ramazan etkinlikleri 26 nisan Salı akşamı son bulacak.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 2467