1 Nisan 2022 Cuma

11 ayın sultanı ramazan ayının gelenekleri arasında yer alan ramazan davulu pandemi sürecinin ardından yeniden bu ramazan ayında Kütahya sokaklarında olacak. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, davulcularla Belediye Hizmet Binası önünde bir araya gelerek verilecek hizmetin hayırlı olmasını temenni etti.

Türk-İslam kültüründe önemli bir yere sahip olan ramazan davulu, iki yıllık pandemi sürecinin ardından yeniden Kütahya sokaklarında olacak. Belediye Hizmet Binası önünde davulcularla bir araya gelen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, ramazan ayının Türk İslam alemi olmak üzere tüm insanlık alemine hayırlı olması dilekleri ile sözlerine başladı. Başkan Işık, “Ramazan denilince ramazan davulcuları vazgeçilmez geleneklerimizden birisi. İki yıldır pandemi kısıtlamaları nedeniyle şehrimizde bu etkinliği yapamamıştık. Merkezde 40 mahallemizde 60 davulcumuzla bu hizmeti vereceğiz. Ayrıca 5 Nisanda başlayacak ve 26 Nisanda sona erecek olan Germiyan Sokakta, gönüllük esası ile bende faaliyette bulunmak istiyorum diyen STK’larımızın sergileyecekleri ramazan etkinliklerimiz olacak. Hemşehrilerimizi iftar sonrası Germiyan Sokağa davet ediyoruz. Başka STK’lardan talep olursa belediyemiz yardımcı olacak. İnşallah bu yıl sağlık ve sıhhatli bir ramazan ayı geçirmeyi temenni ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Işık, yaptığı konuşmasının ardından davulculardan ramazan manisi dinledi ve ilk bahşişi davulculara verdi.
Ramazan davulcuları tanıtım törenine Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yıldırım Akgül ve ramazan davulcuları ile basın mensupları katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 926