1 Nisan 2022 Cuma

2019 mahalli idareler seçimi öncesinde Kütahya’ya yeni mahalle olarak katılan İshak Seydi Mahallesinde başlatılan beton yol çalışmasını, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık inceleyerek, yolun mahalle sakinleriyle Kütahya’ya hayırlı olmasını diledi.

Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından İshak Seydi Mahallesinde yapımına başlanılan yaklaşık 2 kilometrelik beton yol çalışmalarını yerinde Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Ertuğrul Cevahir, Murat Arık, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Fen İşleri Müdürü Osman Ortaçlı ile birlikte inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 2019 yılından itibaren mahallenin birçok talebinin karşılandığını ifade etti.

Mahallenin her iki giriş ve çıkışındaki yolların beton yol ile kaplanmasına başladıklarını ifade eden Başkan Işık, yapılan işin mahalleye ve Kütahya’ya hayırlı olmasını temenni etti. 2 kilometrelik beton yol için 6 bin ton beton uygulaması olacağını belirten Başkan Işık, “Şehrimizde bugüne kadar Parmakören, Yoncalı Mahallelerimizde ile Yeni Bosna ve Perli Mahallesi arası yaptığımız uygulamalarla birlikte 35 bin tonluk beton yol uygulamasını kazasız belasız bitirdik. 2022 yılında da benzer uygulamalarımız devam edecek. Mahallemiz ve şehrimizin tüm sakinlerine hayırlı bir ramazan diliyorum. Gösterdikleri ilgi ve alaka için herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İshak Seydi Mahalle Muhtarı Bekir Kayar ise açıklamasında “Yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

2021-2022 yılları arasında İshak Seydi Mahallesinde; 55 ton asfalt, yama ve tamiratı yapılırken, 10240 m² beton parke taşı ve 2210 metre beton bordür döşeme işlemleri yapıldı. Mahallede ayrıca mahalle fırının bakım ve onarımı, köy konağının çatı tamiratı, dış cephe tamiratı, imam evinin bakım ve onarımı yapıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 701