23 Mart 2022 Çarşamba

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında olması sebebiyle fazla havada kalamayan leylekler, zorunlu iniş yaptığı Kütahya’da, Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yem bırakıldı.

Baharın müjdeleyicisi olarak bilinen leylekler, Afrika’da geçirdikleri kış mevsiminin ardından uzun sürecek göç yolculuğuna başladı. Leylekler, Kütahya’da, hava şartları dolayısıyla mola verdi. Yedigöller bölgesinde birkaç gündür konaklayan yaklaşık 500 leyleğin yem ihtiyacını Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü karşıladı. Yedigöller bölgesine balık bırakan Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanları, uçamayacak durumda olan leyleklerin de tedavilerini yapmak için hazırda bekliyor.

Hava şartlarının mevsim normallerinin altında seyir etmesi leylekleri zor durumda bırakırken, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, leylekler ilimizden ayrılana kadar yemleme çalışmalarının devam edeceği bildirildi. Veteriner İşleri Müdürlüğü olumsuz hava şartlarından etkilenen tüm canlıların beslenme ve tedavi süreçlerini yakından takip ediyor.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 602