22 Şubat 2022 Salı

Erişilebilirlik uygulamalarının yaygınlaştırılması için görünürlüğünün artırılması adına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni bir adım atarak Ülkemizde kullanılmak üzere Erişilebilirlik Logosu belirledi. Kütahya Belediyesi hizmet binasına erişilebilirlik logosu Vali Ali Çelik ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından asıldı.

Kütahya’da erişilebilirlik belgesi almaya hak kazanan 21 kurum ve kuruluştan birisi olan Kütahya Belediyesi, erişilebilirlik logosunu ve bayrağını hizmet binasına, Hezar Dinari Kültür Merkezine astı.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Vali Ali Çelik ile birlikte Belediye Hizmet Binasına Erişilebilirlik Logosunu astı. Törende konuşan Vali Çelik, Kütahya’nın Türkiye’de erişilebilirlik denetimleri açısından ikinci sırada yer aldığını ifade etti. Kütahya’da 21 kurum ve kuruluşun erişilebilirlik belgesi almaya hak kazandığını ifade eden Vali Çelik, “Kütahya Belediyesi hizmet binası, Hezar Dinari Kültür Merkezi ve caddelerle erişilebilirlik belgesi almaya hak kazandı. Erişilebilirlik belgesinin logosunu ve bayrakları bugün Belediye Başkanımız ile birlikte Belediye binamıza taktık. Emeği geçen Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’a ve diğer kamu kuruluşlarımızın müdürlerine teşekkür ediyoruz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 566