14 Ocak 2022 Cuma

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası nedeniyle görme engelli derneklerini ziyaret etti. Ziyarette proje kapsamında 100 beyaz baston dernek yöneticilerine teslim edildi.

7-14 Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası nedeniyle, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’da bulunan görme engelliler derneklerini ziyaret etti. Altı Nokta Körler Derneği ve Beyaz Ay Derneğini ziyaret eden Başkan Işık, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün çalışmasıyla hayata geçen proje kapsamında Kütahya’da bulunan 3 dernek başkanına 100 beyaz bastonu teslim ettiklerini ifade etti. Başkan Işık, “Kendilerine en güzel günlerde kullanmalarını temenni ediyorum. Bu ortak projelerimiz değişik sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte devam edecek. Bugün Beyaz ve Altı Nokta Körler Derneğini ziyaret ettik. Bu projenin yürütücüsü Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüze ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Beyaz Ay Derneği Şube Başkanı Halil Bilgiç ise yapılan ziyaretten memnun olduklarını ifade ettiği konuşmasında “Belediye Başkanımız bizleri ve diğer dernekleri ziyaret edip, günün önemini belirten beyaz baston hediye ederek hem gönlümüzü kazanmış hem de bizleri onore etmiştir. Bu nazik ziyaret için derneğim ve üyelerim adına teşekkür ediyorum. Belediyemizde sürekli irtibat halinde olduğumuz Keziban hanıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Kütahya Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Keziban Çolak yer aldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 706