11 Ocak 2022 Salı

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Kütahya’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kütahya Belediyesi Bengisu Sosyal Tesislerinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen programda Kütahya Belediyesi ile Kütahya Gazeteciler Cemiyeti arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokolde Cumhuriyet Caddesi girişine Kütahya Gazeteciler Cemiyetine verilmek üzere dijital pano verilecek. Dijital panoda yerel gazetelerin yayınlanması ve vatandaşların gazetelere ve haberlere daha kolay erişim sağlama imkanına kavuşacak.

Belediye başkanı Prof. Dr. Alim Işık imzalanan protokolün Kütahya’ya ve Kütahya Gazeteciler Cemiyetine hayırlı olmasını temenni etti.

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, Kütahya Belediyesinin Kütahya yerel basınına sağladığı desteklerden dolayı Başkan Işık ve ekibine teşekkür etti. İmzalanan protokolün ardından Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, görev süresi içinde hayata geçen projeler, hazırlıkları tamamlanan ve ihale aşamasına gelen projelerin yer aldığı bir sunum gerçekleştirdi.

İki buçuk yıllık görev süresi içinde Kütahya’da birçok alanda Türkiye’ye örnek olan ilkleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Işık, özellikle akıllı şehir uygulamaları konusunda Çevre ve Şehirlik Bakanlığının diğer belediyelere örnek göstereceği uygulamaların gerçekleştiğini ifade etti.

Sosyal yardım alanında da yine Türkiye’ye örnek projelerle veren el ile alan elin birbirini görmediği bir dönemi başlattıklarını ifade eden Başkan Işık, kadınlardan çocuklara, askere gidecek gençlerden öğrencilere kadar birçok alanda sosyal yardımların medeni bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Gazetecilere yaptığı sunumda Kütahya’nın toplam yol ağının 400 kilometre olduğunu ifade eden Başkan Işık, iki buçuk yıllık süreçte 200 kilometrelik alanın asfalt kaplama işlemlerinin tamamlandığını söyledi.

Yoncalı’da inşası devam eden spor tesisleriyle o bölgenin sporcu kamp merkezine dönüşeceğini ifade eden Başkan Işık, Ilıca’da da yeni sıcak su sondajları ile Ilıca’nın sıcak sorununa çözüm olduklarını söyledi.
Bütçe içi işletme modelinin pilot belediye seçildiğini ifade eden Başkan Işık “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı uygun görüşleri sonunda Kütahya Belediyemiz pilot çalışma yapılacak yerel yönetimlerden tek il olarak seçildi. Şuanda İşletme İştirakler Müdürlüğünde uygulanan modelin Türkiye’deki diğer belediyelere örnek gösterilecek bir proje kapsamında model oldu” dedi.

Yol ticaretinden yararlanmak amacıyla projelendirilen Yöresel Ürünler Satış Merkezinin tamamlanma aşamasında olduğunu ifade eden Başkan Işık, Ahmet Yakupoğlu Parkı ve Yaşam Parkında yenileme çalışmaların başladığını söyledi.

Vizyon proje olarak adlandırılan Kanal Kütahya, Vazo Kule, Enne Su Sporları Merkezi, Vadi Kütahya, Zafer Meydanı projelerinin tamamlandığını ihale süreçlerinin en kısa sürede başlayacağını söyledi.
Katılım sağlayan basın mensuplarına görevlerinde başarılar dileyen Başkan Işık, günün anısına gazetecilere birer hediye takdim etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gerçekleştirilen geceye Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve basın mensupları katıldı.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 629