22 Aralık 2021 Çarşamba

Kütahya’da hafızlık eğitimini tamamlayan 36 kız öğrenci icazet merasiminde belgelerini aldı. Törene katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Kütahya İl Müftülüğüne bağlı Fuatpaşa, Bölcek, Hesna Köksal ve Parmakören Kız Kur’an kursları ile hafızlık proje okulları Şule Mete Tetik ve Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulunda öğrenim gören ve hafızlığını tamamlayan öğrenciler için Dumlupınar Spor Salonu’nda tören düzenlendi.

Vali Ali Çelik, burada yaptığı konuşmada, Kur’an talebelerinin Kur’an’ı ezberleyerek çok önemli bir işi başardıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık yaptığı konuşmada öğrencilere başarılar diledi. Hafızlığın başarılmasının önemli olduğunu ifade eden Başkan Işık; “Kütahya birçok alanda olduğu gibi bu ülkenin çok kıymetli illerinden birisi ve önderlerinden birisi. Nüfusuyla hafız oranlarını karşılaştırdığımızda bunun ne kadar kıymetli bir veri olduğunu hepimiz çok rahat bir şekilde anladık. Emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Belgin Konarılı da hafızlık icazet merasimlerinin dünyanın en huzurlu ve mutluluk verici manzarası olduğunu dile getirdi.

Öğrencilere icazet belgelerini Vali Ali Çelik, Belediye Başanı Prof. Dr. Alim Işık ve il protokolü takdim etti.

Program sonunda Ayasofya Camisi Baş İmamı Ferruh Muştuer ile Fatih Camisi Baş imamı Metin Çakar Kur’an tilavetinde bulundu.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 965