3 Aralık 2021 Cuma

Türk Yerel Hizmet Sen Kütahya Şubesinin 2. Olağan Genel Kurulu, Kütahya Belediyesi konferans salonunda gerçekleşti. Behçet Kemal Türkkan yeniden başkanlığa seçilirken, genel kurula katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Türkkan’a görevinde başarılar diledi.

Türk Yerel Hizmet Sen Kütahya Şubesi 2. Olağan Genel Kuruluna katılan ve kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yeniden başkanlığa seçilen Behçet Kemal Türkkan’ı tebrik ederek, görevinde başarılar diledi.

Başkan Işık, belediye çalışanlarının hangi sendika olursa olsun bir sendikaya üye olmalarını önemsediklerini ifade ettiği konuşmasında, “Kütahya adına sevindirici olduğuna inandığım ve büyük emekleri olan genel başkanımız başta olmak üzere bu değerli camianın yöneticilerine, ilimizde de bir şubenin oluşmasında verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu ülkede memur, işçi, işveren hep birlikte yaşıyoruz. Huzurun olması ve çalışanın hakkının verilmesi ve terinin kurumadan sunulması ile mümkün. Yeniden başkan seçilen Behçet Kemal Türkkan ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

Kütahya Belediyesinin 800’e yakın memur norm kadrosu bulunduğunu hatırlatan Başkan Işık, doluluk oranının yüzde 50’nin altında olduğunu söyledi. Kütahya Belediyesinin memur ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Işık; “Devlet memuru olan, Kütahya’da ve Kütahya Belediyesinde hizmet etmeyi tercih eden kalıcı olacak memurlarımız var ise tamamını davet ediyorum. Bu konuda sadece bir şartımız olabilir. Gelen arkadaşımız burayı basamak olarak kullanmasın ve geldiğinde çalışsın. Bugüne kadar 80’e yakın diğer kurumlardan nakil yolu ile memur sayımızı artırdık. 301 memur çalışanımız vardı göreve başladığımızda, şuanda memur sayımız 400’e yakın” dedi.

Hangi anlayışta olursa olsun, belediyenin her çalışanın gerek memur gerekse işçinin mutlaka sendika üyesi olmalarını tavsiye ettiklerini ifade eden Başkan Işık, bunun bir hak mücadelesi olduğunu söyledi.
Türk Yerel Hizmet Sen Kütahya Şube Başkanı Behçet Kemal Türkkan ise yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, inanç, azim ve kararlıkla üyelerinin huzurlarında olduklarını söyledi.

Türk Yerel Hizmet Sen Kütahya Şubesi 2. Olağan Genel Kuruluna Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Kaya, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Algın, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Uygun, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslanköylü, Türk Yerel Hizmet Sen adana Şube Başkanı Selçuk Diker, Türkiye Kamu Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi, Türk Yerel Hizmet Sen Afyonkarahisar ve Uşak Şube Başkanı Mehmet Demir, Türk Enerji Sen Eskişehir Şube Başkanı İsmail Fıçıcı, Afyonkarahisar Türkav Şube Başkanı Ahmet Nal, Kütahya Türkav Şube Başkanı Ünal Türe, Kütahya Kamu Sen İl Temsilcisi, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Gök, Kütahya Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Mehmet Altınok, Kütahya Türk Büro Sen Şube Başkanı Tahsin Aslan, Kütahya Türk Haber Sen Şube Başkanı Ömer Yiğit, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya Başkanı İlker Bükni, Türk Yerel Hizmet Sen delegeleri ve davetliler katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1012