24 Kasım 2021 Çarşamba

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri sabah saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gün, her yıl öğretmenler günü olarak kutlanıyor.

Bu yıl da öğretmenler günü kutlama programı Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başladı. Kütahya Belediyesi çelengini Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı Atatürk Anıtına sundu.

Anıt önünde düzenlenen programın ardından Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program, Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Vali Ali Çelik programda yaptığı konuşmada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi: ‘Yarınlar, öğretmenlerin eseri olacak.’ ‘Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir.’ Bugün bizde eksik olan, yanlış olan, fazla olan, iyi olan hepsinin altında öğretmenlerimizin imzası var” ifadelerini kullandı.

Programda Vali Ali Çelik, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı ve protokol mensupları 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlenen yarışmada derece alan öğrenci ve öğretmenlere ödüllerini verdiler.
Programa Vali Ali Çelik, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, askeri erkan ve protokol mensupları ile AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kutlama programı adaylığını dolduran öğretmenlerin yemin töreniyle sona erdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 923