10 Kasım 2021 Çarşamba

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde en büyük eseri ve mirası Cumhuriyetin temellerini attığı Kütahya'da saygı ve minnetle anıldı.

Tören; Vali Ali Çelik, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz ile Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık'ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.
Çelenklerin sunulmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte bayraklar yarıya indirildi. Saygı duruşunda ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Atatürk Anıtı önündeki program sona erdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri, Kütahya Belediyesi Hezar Dinar Kültür Merkezinde Ali Güral Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Atatürk’ isimli oratoryoyla devam etti.

Buradaki program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrencilerin oratoryo gösterisi ile sürdü. Anma programı şiir, kompozisyon, resim kategorilerinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Programa; Kütahya Valisi Ali Çelik, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, daire müdürleri, AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, siyasi parti il temsilcileri, STK temsilcileri ile öğrenciler katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1019