8 Kasım 2021 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Domaniç Belediyesi tarafından inşa edilen güneş enerji santrali açılışına katıldı.

Domaniç Belediyesi tarafından inşa edilen 360 Kwh Güneş Enerji Santralinin (GES) açılışı, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, vatandaşlar ve davetlilerin katılımı ile yapıldı.

Yapılan duaları ardından açılış kurdelesi katılımcılar tarafından kesildi.

GES hakkında kısa bilgi veren Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Güneş enerjisinden elektrik üretmek için yaptığımız tesis 6 bin 624 m2 alana kuruldu. Tesisin ayda 360 Kwh elektrik üretecek. GES 3 milyon 750 Bin TL mal oldu” dedi.

Kurulan güneş enerji santralinin ilçeye hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yenilenebilir enerji çeşitlerinin günümüze öneminin bir kez daha arttığına dikkat çekerek, Kütahya Belediyesinin de bu konuda gerçekleştirdiği projeden bahsetti. Başkan Işık, Evliya Çelebi Güneş Enerji Santrali ile 500 KW enerji elde edildiğini söyledi. Başkan Işık, “Evliya Çelebi GES kurarak, yeşil yenilenebilir enerji kullanımının yaygınlaştırılmasına önemli bir katkı sağladık. Belediyemiz ile Zafer Kalkınma Ajansı arasında imzalanan sözleşme gereği yaklaşık 3,8 Milyon TL olan Evliya Çelebi GES’in 1 milyon 200 TL’si ZEKA’dan hibe olarak alınmıştır. Şuan kullanımda olan Evliya Çelebi GES ile yenilenebilir enerji alanında ki vatandaşlarımıza verdiğimiz sözümüzü yerine getirdik” ifadelerini kullandı.

İlçede yapılan açılış sonrasında Başkan Işık, Milletvekili Erbaş, İl Başkanı Alıç, Merkez İlçe Başkanı Toy, Domaniç Belediye Başkanı Ertürk ile birlikte Domaniç esnafları ziyaret edildi.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1029