29 Ekim 2021 Cuma

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ile birlikte Cuma namazı sonrasında esnaf ziyaretinde bulundu.

Cuma namazı sonrasında Cumhuriyet Bayramı nedeniyle özellikle meslekte 40 yılını dolduran esnafları ve diğer esnafları ziyaret eden Milletvekili Ahmet Erbaş, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve parti yöneticileri, esnafların Cumhuriyet Bayramını kutladı ve işlerinde başarılar ve hayırlı kazançlar dilediler.

Milletvekili Ahmet Erbaş ziyarette yaptığı açıklamada sözlerine ‘Değerli büyüklerimizin sayesinde Cumhuriyet taçlandı’ cümlesi ile başladı. Milletvekili Erbaş açıklamasında, 40 yılını doldurmuş esnafları ziyaret ederek, ahilik geleneği ile yetişip, icra ettikleri meslekleri bugünlere getiren insanların unutulmaması gerektiğini belirtti. Erbaş; “Bugün esnaflıkta mihenk taşları olan meslek erbablarını ziyaret etmek istedik. Hem bayramımızı kutlamak hem de esnaflarımızı ziyaret ederek gönüllerini almak istedik. Bu bayrak burada dalgalanıyorsa, vatan için canını feda etmiş binlerce isimsiz kahramanlar sayesinde olmuştur. Cumhuriyetimiz esnaflarımız sayesinde buralara geldi. Bu işler esnaflarımızdan başlıyor. Kimisi berber olmuş, kimisi bakkal dükkanından süper marketlere geçmiş, kimisi sanayiden küçük bir çekiç ile fabrikalar kurmuş. Tüm Kütahyalı hemşerilerimizin bayramını kutluyorum” dedi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık milletvekili Erbaş ve il ve ilçe yönetimi ile birlikte esnafları ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Başkan Işık, 40 yılı aşkın süredir esnaflık yapan ve Kütahya’dan göç etmeyerek dükkanlarını işleten esnaflara teşekkür etti. Başkan Işık; “Cumhuriyetimiz bizim için çok önemli bir değer. Cumhuriyetin sayesinde bugün Emin abimiz ve diğer esnaf kardeşlerimiz esnaf olmuş, biz belediye başkanı, vekilimiz Erbaş, milletvekilliği yapabiliyor. Bunun değerini bilmemiz lazım. Tüm Kütahyalıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 789