29 Ekim 2021 Cuma

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıl dönümü Kütahya'da coşkuyla kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Vali Çelik’in makamında tebrikleri kabulü ile başladı. Tebrikleri kabulün ardından törenler Yeni Spor Salonunda devam etti. Buradaki kutlama töreni Vali Çelik, Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz ile Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın öğrencileri ve halkı selamlamasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam eden törende, Vali Çelik yaptığı konuşmada Cumhuriyetin önemine vurgu yaptı.

Tören öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, Halk Eğitimi Merkezi halk oyunları gösterimi ve sporcuların gösterilerini sunması ile devam etti.

Törende, Cumhuriyet koşusunda dereceye giren sporcuların ödüllerini Vali Ali Çelik, Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler, İshak Gazel, Ahmet Erbaş, Fazıl Kasap, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık verdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Tugay Bandosu tarafından hazırlanan konserle sona erdi.

Törene; Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Erbaş, Fazıl Kasap, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, siyasi parti il başkanları, askeri erkan, STK temsilcileri, protokol mensupları, öğrenciler, vatandaşlar ve gaziler katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 747