12 Ekim 2021 Salı

Kent yaşamının en önemli kurallarının başında gelen ortak yaşam kültürü, çevre temizliği, doğaya ve hayvanlara saygı gibi konuların bir tanesini eksik kaldığında zararını ya da etkinlerini tüm şehir yaşıyor. Bunun en güncel örneği ise, Kütahya’nın akciğerleri konumunda olan Çamlıca Tabiat Parkında piknikçilerin ardında bıraktıkları geliyor.

Şehir yaşamından uzaklaşmak, doğa ile kucaklaşmak için hafta sonunu fırsat bilen Kütahyalı hemşerilerimiz Çamlıca Tabiat Parkı ve diğer mesire alanlarına gidiyor. Piknik alanlarında günün yorgunluğunu atan vatandaşlarımızdan bazıları maalesef yorgunlukları ile birlikte çöplerini de çevreye atıp gidebiliyorlar.

Kütahya Belediyesi, şehrimizin daha temiz olması, peyzaj çalışmalarının tamamlanarak daha yeşil bir kent haline gelmesi için özveri ile çalışmalarını sürdürüyor ve sürdürmeye devam edecek. Ancak siz değerli hemşehrilerimizinde olmasını istemediğiniz görüntüleri, sizler gibi bizde görmek istemiyoruz. Bu sebeple piknik alanları başta olmak üzere park ve bahçelerde olumsuz görüntüleri ortadan kaldırmak için temizleme çalışmalarımız sürdürüyoruz. Çalışmalarımıza destek olmak, temiz bir doğa ve çevre için daha bilinçli hareket ederek, bizlerden sonraki nesillere yaşanabilir yeşil bir Kütahya bırakmak adına çöplerimizi doğaya değil, poşetleyerek çöp kutularına bırakın.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 818