9 Ekim 2021 Cumartesi

İkincisi Kütahya Belediyesinin ev sahipliğinde ilimizde gerçekleşen UCLG Aracı Şehirler 2. Dünya Forumu, Kütahya DPÜ’de düzenlenen gala ile son buldu.

5-8 Ekim 2021 tarihleri arasında Kütahya’da gerçekleşen UCLG Aracı Şehirler 2. Dünya Forumu Kütahya DPÜ Bedesten’de düzenlenen gala ile sona erdi. Yemekte, ünlü modacı Cemile Gül’ün hazırladığı kreasyon ile geçmişten günümüze Kütahya’nın yöresel kıyafetleri defile ile sunuldu. Ayrıca Kütahya Folklor Araştırma Derneği (KÜFAD) halk oyunları ekibince oynadığı Kütahya yöresine ait halk oyunları da davetlilerin ilgisini çekti.
Galada katılımcılara plaket takdimi yapılırken kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, daha büyük uluslararası organizasyonları düzenlemeyi heyecanla beklediklerini ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti ve katılımcılara da Kütahya’ya geldikleri için sonsuz teşekkür etti.

Galada Vali Ali Çelik, Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, DPÜ Kütahya Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, UCLG Genel Sekreter Emilia Saiz, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve UCLG organizasyonuna katılan yerli ve yabancı belediye başkanları yer aldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1369