1 Ekim 2021 Cuma

Kumarı Mahallesinin öncelikli sorunları arasında yer alan ve bir yıl gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanan 300 m³’lük su deposunun resmi açılışı yapıldı. Açışta konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahallelerin öncelikli sorunlarını hızla çözdüklerini söyledi.

Kumarı Mahallesinde yapımı tamamlanan 300 m³’lük su deposunun açılışında ilk kürsüye mahalle muhtarı İbrahim Aslandoğdu geldi. Aslandoğdu, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a Kumarı Mahallesine verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Yıllardır yapımını bekledikleri su deposunun bugün açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Muhtar Aslandoğdu, “Mahallemize yapılan hizmetler sadece su deposu değildir. Asfalt, istinat duvarı ve diğer hizmetler için bir kez daha mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kendilerini sürekli olarak hizmet noktasında uyarın ve rahatsız eden Kumarı Mahallesi sakinleri ve Muhtar Aslandoğdu ile birlikte emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Mahalle muhtarlarımız çalışırsa, biz hizmetleri hızlandırıyoruz” dedi.

Mahalle muhtarlarının hizmet taleplerini takip etmeleri gerektiğini ifade eden Başkan Işık, Kumarı Mahallesi Muhtarı ve mahalle sakinlerinin öncelikli ihtiyaçlarının tamamını yerine getirildiğini söyledi. Başkan Işık, “Mahallemizde çok az bir ihtiyaç kaldı. Bu hizmetlerimizi de en kısa sürede yerine getireceğiz. Belediyemiz Kumarı Mahallemizle beraber 4 mahallemizde ki her biri 300 metreküplük su deposu ve manevra odasını ihale ile depolarımızın imalatı bir yıl içinde 2021 yılı Nisan ayında teslim edildi. O günden bugüne vatandaşlarımız bu depolardan yararlanıyor. Buranın açılışı da bugüne nasip oldu” dedi.

Sözleşme bedeli olarak 4 su deposunun yaklaşık bir buçuk milyon TL olduğunu belirten Başkan Işık, su depolarının Kumarı, Okçu, Güveçci ve Sofu Mahallelerin öncelikli talepleri olduğunu söyledi. 50 yıl süre ile bu mahallelerde yaşayan vatandaşların su sorunu yaşamayacağını dile getiren Başkan Işık, “Biz yaptığımız hizmetlerle, vatandaşa vereceği memnuniyetle sadece onurlanıyoruz. Bu bizim görevimiz. Bu görevi yerine getirirken de mahallelerimizin önceliklerini en kısa sürede yerine getirmeye gayret ediyoruz. Emeği geçen belediye çalışanlarımıza, yüklenici firmamıza teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Açılışa Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ile birlikte, Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Köse, Abdullah Damcı, Özel Kalem Müdürü Savaş Cansevdi, belediye birim müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, Kumarı Mahallesi Muhtarı İbrahim Aslandoğdu, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ile birlikte mahalle sakinleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 943