13 Eylül 2021 Pazartesi

Penguen Pastanesinin 3. Şubesinin açılışında konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, bu tür iş yerlerinin Kütahya için önemli olduğunu belirterek, yeni şubenin hayırlı olmasını diledi.

Penguen Pastanesinin 3. Şubesinin açılışını yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, iş yerinin Kütahya’ya kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Işık; “Şehrimize bu güzel iş yerini kazandıran ailelerimize huzurunuzda teşekkür ediyorum. Kütahya’mıza bu tür iş yerlerinin açılması, şehrimizin gelişmesi, yaşanabilir bir kent haline dönüşmesi için önemli. Penguen Pastanemizin 3. Şubesinin açılması için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu tür yerleri önemsiyoruz. İki yıllık görev süremizde 3 bine yakın ek iş yeri açılışına imkan sağladık, hızlandırdık. Geçmişte olduğu gibi müracaat yapan insanlar aylarca beklemiyor artık. Günler içinde ruhsatını alıp iş yerini açıyor. Yeni iş yeri açan tüm hemşerilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. OSB ve küçük sanayi sitesi gibi iş yerleri de çok önemli. Şuanda 1600 işyerinin yapılacağı Kütahya Sanayi Sitesi Projemizin ilk taleplerini topluyoruz. 800’e yakın iş yeri talebi geldi. Burada çalışacak gençlerimiz Kütahya’mızın evladı. Kütahya iki yıl öncesine kadar merkez dahil göç veren bir ildi. Şuanda merkez büyüyor. Kütahya Belediyesinin sağladığı bu imanlar ile yeni açılan bu işyerleri başta olmak üzere şehrin yaşanabilir bir kente dönüşmesi cazibesini artırıyor. İş yerimiz hayırlı olsun, darısı yeni işyerlerimize olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ve duaların ardından Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı ve iş yeri sahipleri ile birlikte açılış kurdelesini kesti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 781