13 Eylül 2021 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı İlköğretim Haftası sebebiyle düzenlenen törene katıldı.

Kütahya’da İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı. Kovid 19 tedbirleriyle düzenlenen tören Şehit Çağlayan Irmak İlkokulunda yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda öğrenciler günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu.

2021-2022 eğitim öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyen Vali Ali Çelik, şehit öğretmenleri andı, Allah’tan rahmet diledi.

“YÜZ YÜZE EĞİTİM ÖĞRETİMİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Yüz yüze eğitim öğretime başlamanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Vali Ali Çelik, “İlimiz genelinde 2021-2022 eğitim öğretim yılına 573 okulda, 5 bin 289 derslikte, 7 bin 472 öğretmen ve 90 bin 576 öğrenciyle başlıyor olmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

İlköğretim Haftası’nı kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Gözümüzün nuru sevgili yavrularımızı öğretmenlerimize emanet ediyorum. Yüz yüze eğitim ile başladığımız yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimize; fedakâr ve onurlu bir mesleği temsil eden öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ders yılı diliyorum” dedi.

Vali Çelik ve beraberindeki protokol üyeleri , törenin ardından sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Törene Vali Ali Çelik, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 698