26 Ağustos 2021 Perşembe

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) üyesi 46 sanatçının 88 eserinden oluşan ‘Kurtuluşun Eşiği 1922’ sergi Kütahya Belediyesi fuaye alanında açıldı. Sergi 31 Ağustos 2021 tarihine kadar Kütahya Belediyesinde gezilebilecek.

KÜSAD sanatçıları tarafından farklı çalışmaların bir araya getirildiği sosyal sorumluluk projesi olan ‘Kurtuluşun Eşiği 1922’ sergisi Kütahya Belediyesinin ev sahipliğinde belediye fuaye alanında açıldı. 46 sanatçının 88 eserinden oluşan serginin açılış konuşmalarında ilk sözü KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız yaptı. Yıldız, “Dumlupınar ilçemizin tarihsel önemini yeni nesil Türk gençliğine, Dumlupınar Meydan Muharebesinin anlatılması, Türk tarihindeki önemi bağlamında ve medyada farklılık oluşturarak yörenin kalkınması bizlerin temel hedefidir” dedi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık böylesi anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapmanın onurunu yaşadıklarını ifade ettiği konuşmasında, “Zafer Haftasının başlangıcında böyle bir anlamlı sergiye ev sahipliği yapmanın onurunu yaşıyoruz. Burası her zaman söylediğimiz gibi milletimizin mekanı, milletimizin yeri, gecesi ve gündüzü ile binanın içiyle, dışıyla her türlü etkinliğe açık bir alan. Derneğimiz böyle bir talep ile gelince her zaman olduğu gibi kapılarımızı açtık. Emeği geçen tüm sanatçılarımıza ve sayın valimiz başta olmak üzere tüm kurum yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin ise; “Kütahya için tarihi bir gün. Kuruluşun ve kurtuluşun şehri olan Kütahya’da bu sergi çok anlamlı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından sergi gezildi. Eser sahipleri eserlerini protokol mensuplarına anlattığı sergideki eserler 31 Ağustos 2021 tarihine kadar vatandaşlarımız tarafından gezilebilecek.
Serginin açılışına Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin, Tugay Komutan Vekili Kurmay Albay Mustafa Baş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, daire müdürleri, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, İYİ Parti İl Başkanı Erol Ertürk, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, kurum müdürleri, KÜSAD üyeleri ve sanatseverler katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 610