24 Ağustos 2021 Salı

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasına az bir süre kala Kütahya Belediyesi Sosyal Belediyecilik alanında gerçekleştirdiği projeleri kaldığı yerden devam ediyor.

Sosyal belediyecilik alanında attığı adımlar ile Türkiye’ye örnek projelerle adını duyuran Kütahya Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü aracılığıyla, 2021-2022 eğitim öğretim yılında yardımlarına devam ediyor.
İhtiyaç sahibi ailelerin ilk ve ortaöğretim sınıflarında eğitim gören çocuklarına yönelik, eğitim giderlerinde harcayabilecekleri alışveriş yardımı yapılacak. Alışveriş kartı ile veliler, öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Okul öncesi için ihtiyaç sahibi ailelerin 36-60 aylık arası çocukları için kreş yardımı, ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencilerine, öğrenci evi (yurt) yardımı ve yine ihtiyaç sahibi ailelerin ilk ve ortaöğretim sınıflarında eğitim gören çocuklarına, şehir içi ulaşım yardımı yapılacak.

Bugün başlayan müracaatlar 10 Eylül 2021 tarihinde sona erecek. Müracaatlar Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne yapılacak.

Sosyal belediyecilik kapsamında geçtiğimiz yıl 650 öğrenciye nakdi yardım yapılırken, ulaşım, kreş ve öğrenci evi adı altında öğrencilerimize çeşitli yardımlar yapılmıştı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 2131