14 Ağustos 2021 Cumartesi

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle basın mensupları onuruna Kütahya Valiliği tarafından UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Aizanoi Antik Kenti’nde tanıtım ve bilgilendirme programı düzenlendi.

Vali Ali Çelik’in Kastamonu Küre ilçesinde koordinasyon görevi nedeniyle programa katılamazken, Vali Çelik’i temsilen programa Vali Vekili Aydın Börü vekalet etti. Börü, “Kelimenin tam anlamıyla Aizanoi’de taş üstüne taş koyuluyor. Aizanoi, antik bir vaha olarak ayağa kalktığı zaman Kütahya’mız İç Ege’de önemli bir turizm destinasyonu olacaktır. Sayın Valimize, ilimiz için girişimlerde bulunan milletvekillerimize, hayırsever iş insanımız Rıza Güral’a ve tüm paydaşlara desteklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

Programda birer konuşma yapan AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ile Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık da bugüne dek yapılan çalışmalar için teşekkür ederek Aizanoi için ellerinden gelen desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık konuşmasında, “Yoncalı Termal ve Turizm Derneği ile yapmış olduğumuz bir iş birliği protokolü çerçevesinde Kütahya Merkezde ve özellikle Yoncalı’da konaklayan misafirlerimizin, konaklama süreleri içerisinde gezi turları düzenleyebilmeleri amacıyla, Belediyemizin desteği ile bir protokol imzaladık. Gelen misafirlerimizin bir gününü, Çavdarhisar’ın da içinde bulunacağı bir rota için çalışma yapılıyor. Önümüzdeki hafta ilk turlar başlayacak. Bizde merkeze gelen turistleri bu dünya harikası tarihin buluşma yeri olarak değerlendirebileceğimiz bu eserleri göstermeliyiz ve dünyaya daha iyi tanıtmalıyız. Belediye olarak bugüne kadar yaptığımız destekler gibi bundan sonra da desteklerimizi sürdüreceğimizi belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Programa; AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Çavdarhisar Kaymakamı Armağan Çağlayan, AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, basın mensupları, daire müdürleri katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 637