13 Temmuz 2021 Salı

Kütahyalı bir grup kadının 10 yıl önce başladığı yardım faaliyetleri 200 kişilik bir Hayırseverler Grubuna dönüştü. Başkanlığını Feyza Akbaş’ın yaptığı kadınlar Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Feyza Akbaş önderliğinde başlayan hayır işleri, bugün 200 kadının bir araya geldiği hayırsever grubuna dönüştü. Ayni ve nakti başta olmak üzere ihtiyaç sahibi vatandaşlarla, yardımda bulunmak isteyen kişileri bir araya buluşturan grup, yaptıkları işleri ve çalışmalarını Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a yaptıkları ziyarette anlattılar. Akıllı telefon uygulaması olan WhatsApp üzerinden iletişim kuran ve yardımları kendi imkanları ile ihtiyaç sahiplerine ulaştıran kadınlar, bugüne kadar yüzlerce vatandaşın imdadına yetişti.

Grup üyesi kadınların yaptığı çalışmaların övgüye layık olduğunu belirten Başkan Işık, yapılan yardımların en önemli ilkesinin veren ile alan elinin birbirini görememesi olduğunu söyledi. Kütahya Belediyesi olarak hayırsever gruba her türlü desteği yapmaya hazır oldukların ifade eden Başkan Işık ziyaretten dolayı grup başkanı Feyza Akbaş başta olmak üzere gruba emek veren herkese teşekkür etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 875