8 Temmuz 2021 Perşembe

Pandemi nedeniyle ara verilen kültür ve sanat etkinlikleri, 1 Temmuz tarihi itibariyle başlayan normalleşme süreciyle kaldığı yerden başladı. Yetişkinler tiyatro oyunu ‘Hayat Kime Güzel’ Hezar Dinari Kültür Merkezinde sahnelendi.

Pandemi dolayısıyla kısıtlanan kültür ve sanat etkinlikleri, normalleşme süreciyle birlikte kaldığı yerden devam ediyor. Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü tarafından 2021 Ahmet Yakupoğlu Kültür ve Sanat sezonu kapsamında 2 perde şeklinde sahnelenen ‘Hayat Kime Güzel’ oyunu izleyicisiyle buluştu.

Yapımcılığını Faruk Sofuoğlu’nun yaptığı ‘Hayat Kime Güzel’ oyununda Televizyon dizi 80’lerden tanınan Faruk Sofuoğlu, Deniz Oral, Hacı Ali Konuk, Tuba Erdem, Burak Kabadayı rol aldı.

Tiyatro izlemeyi özlediği belirten Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, sahnelenen oyunu ön sıradan izledi. Oyun sonrasında sahneye çıkarak oyuncuları tebrik eden Başkan Işık, “ Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bizlerde özlemiştik, uzun zamandır tiyatro izlemiyorduk. Şehrimiz kültürün ve sanatın başkenti olarak iddia ettiğimiz ve bunu da hak ettiğimiz bir şehir. Biz bu tür faaliyetleri önemsiyoruz. Uzun zamandır bir araya gelemediğimiz hemşehrilerimizle buluşmamıza vesile oldunuz. Ayaklarınıza sağlık” ifadelerini kullandı.

Başkan Işık tiyatroculara uzun bir aranın ardından yeniden tiyatro izleme fırsatı sundukları için hediye takdim etti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 903